Co nebrat na palubu letadla?

admin

Když cestujete letadlem, chcete, aby všechno bylo bezpečné a pohodlné. Aby všichni cestující byli v bezpečí, jsou v letadle některé věci zakázané a nejsou povoleny do příručního zavazadla. Některé z nich jsou očividné, ale jiné mohou být pro vás záhadou. Pokud chcete vědět, které věci jsou zakázané a co s ním dělat, toto člání by vám mohlo pomoci.

V první řadě, obecně nesmíte v příručním zavazadle přepravovat všechno, co by mohlo ohrozit vaše spolucestující: výbušné hořlavé, chemické anebo jedovaté látky. Tyto látky mohou být smrtelné, pokud jsou vystaveny teplu nebo jiným podmínkám během letu a mohou ohrozit bezpečí ostatních cestujících.

Dále, zbraně a výbušniny (včetně jejich imitací) a paralyzující spreje jsou také zakázané. Tyto věci by mohly být nebezpečné pro letušky a cestující a letiště je také považují za nebezpečné.

A na seznam zakázaných předmětů patří i jednorázové zapalovače. Většina letišť a leteckých společností zakazuje tyto zapalovače, protože mohou být nebezpečné, pokud se dostanou do špatných rukou.

Jakmile se rozhodnete, co můžete přinést, můžete si být jisti, že veškerá vaše osobní věc bude v bezpečí. Ujistěte se, že jste ochotni přijmout všechny bezpečnostní opatření a že všechny zakázané věci jsou ve vašem zavazadle.

Kromě výše uvedených zakázaných předmětů, je důležité mít na paměti, že některé předměty jsou omezené. Potraviny, nápoje, léky a kosmetické výrobky jsou povoleny, ale všechno by mělo být v obalu z plastu nebo papíru. Kromě toho musí být všechny lahvičky s kapalinou menší než 100ml.

Je důležité, abyste si uvědomili bezpečnostní pravidla v letadle, a proto je dobré se předem informovat o tom, co vše můžete a nemůžete brát s sebou. Když víte, co můžete mít v příručním zavazadle, můžete si být jisti, že veškeré vaše zavazadlo je v bezpečí a že se můžete těšit na bezproblémový let.

Napsat komentář