Co říci o sobě na pohovoru?

admin

Když vás při pohovoru požádají o to, abyste řekli něco o sobě, je to jedna z nejdůležitějších odpovědí, kterou na pohovoru můžete dát. Je to vaše šance se prezentovat, abyste potenciálnímu zaměstnavateli představili, kdo jste a jaké dovednosti máte. Ve vaší odpovědi byste se rozhodně měli zaměřit na to nejdůležitější. Měli byste tak zmínit své pracovní zkušenosti a kvalifikaci, dále zájmy, které můžete s prací provázat, a svoji aktuální situaci – proč si hledáte práci a jakou cestou se ve své kariéře chcete ubírat.

Je důležité si uvědomit, že odpovědět na otázku „Řekněte nám něco o sobě“ neznamená začít vyprávět o tom, jaká jste od dětství a jaký máte rodinný život. Zaměřte se na to, co je důležité pro vaši kariéru. Pokud máte pracovní zkušenosti, které se od sebe liší, řekněte o nich něco, co může potenciálnímu zaměstnavateli ukázat, jaké dovednosti, znalosti a schopnosti jste si během nich osvojili. Nezapomeňte uvést názvy firem, ve kterých jste pracovali, a rozsah vašich odpovědností.

Při odpovídání na otázku „Řekněte nám něco o sobě“ se můžete dotknout i zájmů, které můžete spojit s prací. Pokud jste například členem profesionálního sdružení, zmíněte to. Vystihněte, jaké dovednosti jste během účasti v tomto sdružení rozvíjeli a jaké úkoly jste plnili. Pokud se někdy zúčastnili konferencí, zmíněte to.

Nezapomeňte uvést, proč si hledáte práci a jakou cestou se ve své kariéře chcete ubírat. Je to důležité pro to, aby potenciální zaměstnavatel věděl, že jste si svou budoucnost dobře promysleli a že máte cíle, na které se můžete v práci soustředit. Na konci svého proslovu navrhněte, co byste mohli přispět firme, ať už praktickými dovednostmi, znalostmi nebo zkušenostmi.

Říci o sobě na pohovoru je skvělá příležitost pro to, abyste potenciálnímu zaměstnavateli ukázali, jaké dovednosti a schopnosti máte. Zdůrazněte své profesní zkušenosti a kvalifikaci, svoje zájmy, aktuální situaci a cíle, kterých chcete dosáhnout. Díky tomu ukážete, že jste profesionální, zodpovědný člověk, který se chce učit a rozvíjet.

Napsat komentář