Co to znamená Pink Floyd?

admin

Co to znamená Pink Floyd?

Mnoho lidí po celém světě si kladou otázku: „Co to znamená Pink Floyd?“ Odpověď je jednoduchá: název této britské kapely je složeninou křestních jmen jazzmanů z Georgie Pinka Andersona a Floyda Councila, které kapela obdivovala. Pink Anderson a Floyd Council byli bluesoví zpěváci, kteří se proslavili díky svým nezapomenutelným hudebním vystoupením v období mezi lety 1935 až 1965.

Pink Floyd byl založen v roce 1965 v Londýně. Skupinu založili Syd Barrett, Roger Waters, Nick Mason a Richard Wright. Kapela se brzy rozšířila do celého světa a proslavila se svou avantgardní psychedelickou rockovou hudbou. Název kapely byl zvolen jako vzpomínka na obdivované bluesové zpěváky Pinka Andersona a Floyda Councila.

Kapela prošla mnoha změnami v období let 1967 až 1975. Během těchto let se kapela stala světovou hvězdou a nahrála několik milníků jako album „The Dark Side of the Moon“ (1973) a „The Wall“ (1979). Celosvětový úspěch těchto alb pomohl vybudovat silnou fanouškovskou základnu a získat uznání od kritiků.

Kapela se později rozpadla kvůli neustálým sporům mezi členy a od roku 1995 se Pink Floyd v podstatě neobjevil na veřejnosti. Členové se však v roce 2005 sešli a uspořádali „Live 8“ koncert v Londýně. Tento koncert byl pojat jako návrat kapely a jejím dílům.

Díky svému jedinečnému, hlubokému a avantgardnímu zvuku se Pink Floyd stali jednou z nejslavnějších a nejvlivnějších kapel ve světové hudbě. Jejich hudba zůstává legendární a je stále slyšet všude po celém světě.

Když se tedy ptáte „Co to znamená Pink Floyd?“, odpověď je jednoduchá: název této britské kapely je složeninou křestních jmen jazzmanů z Georgie Pinka Andersona a Floyda Councila, které kapela obdivovala. Pink Floyd se proslavili nezapomenutelnou hudbou a jejich díla dodnes ovlivňují hudební scénu.

Napsat komentář