Jak dlouho musí schnout Bříza?

admin

Jako milovníci krbů a ostatních ohřívačů víme, jak důležitá je kvalita paliva, které používáme. Můžeme dokonce předpokládat, že bychom rádi věděli, jak dlouho musí předem připravené dřevo schnout. V tomto článku se dozvíte, jak dlouho musí schnout dříví z několika oblíbených druhů.

Bříza je oblíbená volba pro mnohé krby, protože má skvělou výhřevnost a nepraská, i když je mokrá. Bříza však také podléhá hnilobě a vlhnutí, takže byste ji měli nakrájet co nejdříve po jejím pokácení. V ideálním případě byste měli dát přednost schnutí břízy po dobu alespoň jednoho roku.

Buk je dalším oblíbeným palivem. Má vynikající výhřevnost a dlouhou dobu hoření, což je důvod, proč je tak populární. Má však jednu nevýhodu – jeho tendence podléhat hnilobě. Proto byste měli nechat bůček schnout alespoň po dobu dvou let.

Pokud hledáte něco, co bude hořet dlouho, dub je pro vás tou správnou volbou. Má dobrou výhřevnost a dlouhou dobu hoření, ale je také potřeba ho nechat schnout déle než jeho obdobníci. Jakmile bude dub pokácen, doporučuje se nechat ho schnout po dobu několika let, aby nebyl náchylný k hnilobě.

Pokud chcete, aby váš krb byl co nejefektivnější, zvažte nákup štípaného palivového dřeva. Nejen, že bude schne rychleji než jednotlivé kusy dřeva, ale můžete si být jisti, že všechny kousky budou mít stejnou velikost a tloušťku. Díky tomu, že je štípané dříví menší, rychleji schnou a budou mít delší dobu hoření.

Ať už hledáte palivo pro váš krb nebo ostatní ohřívače, je důležité, abyste si vybrali správný druh a věděli, jak dlouho musí před použitím schnout. Bříza a buk by měly být nechány schnout alespoň rok a dub by měl být nechán schnout déle než dva roky. Štípané dřevo je skvělou volbou, protože jeho malé kousky schnou rychleji. V každém případě byste měli být připraveni začít s přípravou paliva co nejdříve po jeho koupi, abyste si mohli užívat teplo a pohodu.

Napsat komentář