Jak dlouho vydrží struny na kytaře?

admin

Když mluvíme o údržbě kytary, výměna strun je něco, co by každý kytarista měl pravidelně provádět. Jak dlouho vydrží struny na kytaře? Může to být od jednoho týdne až po půl roku. Záleží na tom, jak často hrajete, jaké struny používáte a jak se o ně staráte.

Pokud na kytaru hrajete pouze příležitostně, výměna strun jednou za tři až šest měsíců bohatě stačí. Na druhou stranu, pokud hrajete intenzivněji a trénujete každý den, budete se o struny muset starat častěji. V tomto případě může být nezbytné měnit je po dvou až třech týdnech.

Nejlepším způsobem, jak dobře struny vydrží, je udržovat je v čistotě a suchu. Pokud hrajete každý den, měli byste je po každém hraní očistit. Použijte měkký hadřík nebo látku, kterou namočíte v teplé vodě s trochou mýdla. Poté je dobře osušte a uložte je na bezpečném místě.

Mnozí kytaristé nevědí, že je důležité pravidelně střídat struny. Pokud neustále hrajete na stejné struny, narušíte jejich strukturu a ztratí tak svůj zvuk. Používáním různých setů strun zajistíte, že se vždy bude kytaře dobře hrát.

Nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje trvanlivost strun, je pocení rukou. Intenzivní hraní může způsobit, že struny ztrácejí svůj lesk a nakonec se roztříští. Pro kytaristy s agresivnějším potem může být vhodnější používat bezolovnaté struny, které jsou odolnější proti opotřebení.

V případě, že zjistíte, že struny jsou příliš vystouplé nebo že na ně opotřebení příliš rychle působí, doporučuji je vyměnit. Jakmile se struny stanou znečištěnými, ztratí svůj zvuk a nebudou dobře hrát.

Konečný verdikt? Jak dlouho vydrží struny na kytaře? Záleží na tom, jak často na kytaru hrajete, jak se o struny staráte a jak agresivní je váš pot. Při běžném hraní byste měli struny vyměnit po třech až šesti měsících. Intenzivní hráči by se o struny měli starat daleko častěji, obvykle po dvou až třech týdnech. Nezapomínejte, že důležitou součástí údržby je i pravidelná výměna strun.

Napsat komentář