Jak hrát na kytaru přes mobil?

admin

Můžete si myslet, že zapojení kytary do telefonu je nemožné, ale s dnešní technologií je to možné díky mobilním aplikacím a šikovným zařízením. Už nemusíte být spojeni s elektronickou kytarou nebo závislí na počítači pro váš hudební zážitek. Můžete si zahrát kdekoli a kdykoli s chytrým telefonem a zvukovými zařízeními.

V tomto článku se podíváme na to, jak hrát na kytaru přes mobil. Začít můžete třeba přímo u GarageBand, nativní aplikace od Apple, která nabízí nejen spoustu zvuků aparátů a efektů, ale také do ní přímo můžete nahrávat.

Nejdříve budete potřebovat zařízení, které bude připojeno k vašemu telefonu. Doporučujeme zakoupit kabelové zařízení, jako je iRig HD2 nebo iRig Pro Duo, které jsou určeny speciálně pro iOS. Dokonce i Android má verzi iRig HD, což je výhodné. Pokud vám jde spíše o portabilitu, pak můžete využít bezdrátovou verzi kabelu, například iRig Blueboard.

Když jste se již rozhodli pro své zařízení, můžete jej připojit k vašemu telefonu a začít hrát. Můžete si vybrat mezi různými aplikacemi, včetně GarageBandu. To vám umožní vytvářet a nahrávat svoje skladby, ale také vám umožní editovat své nahrávky.

Jakmile začnete s aplikacemi, zjistíte, že existuje spousta dalších možností. Oblíbenou aplikací s kytarovými simulacemi je také například Amplitube od IK Multimedia nebo třeba Bias Amp 2 od firmy Positive Grid. Tyto aplikace vám nabízejí mnoho různých simulací aparátů a efektů, které lze použít pro vaši hudbu.

Další skvělou věcí je to, že některé tyto aplikace, jako je Amplitube, můžete připojit k vášemu počítači, takže můžete nahrávat i na počítač. Můžete dokonce využít aplikaci iRig Recorder, která vám umožní nahrávat hudbu ve vysoké kvalitě přímo na váš telefon.

Pokud chcete zlepšit váš zvuk ještě více, můžete se uchýlit k externím aparátům. Můžete použít externí aparáty, jako jsou například PreSonus AudioBox nebo Focusrite Scarlett, které vám umožní připojit svou kytaru a zvukové efekty přímo k počítači nebo k telefonu.

Můžete také použít různé zvukové efekty, které jsou dostupné ve formě aplikací. Tyto aplikace vám umožní vytvářet zvuk, jaký byste jinak mohli dosáhnout pouze se speciálními pedály.

Kromě toho můžete využít nástroje, jako je například Korg Kaossilator, který vám umožní vytvářet různé zvukové efekty a melodie. Můžete jej také připojit k telefonu a nahrávat s ním.

Všechny tyto možnosti vám umožní hrát skvěle na kytaru přes mobil a vytvářet skvělé skladby. Ať už chcete vytvářet profesionální hudbu nebo jen zábavně hrát, aplikace a příslušenství pro vaše chytré telefony vám umožní začít hrát bez omezení.

Napsat komentář