Jak měnit akordy?

admin

.

Měnit akordy může být těžké a frustrující, když se vám to nedaří. Když ale pochopíte jak měnit akordy, můžete si poslechnout hudbu zcela novým způsobem. Jakmile se naučíte základy akordů a získáte potřebnou praxi, budete na cestě k tomu, abyste se stali skvělým muzikantem.

Jak měnit akordy? Následující tipy vám pomohou začít.

Nejdůležitější je trénovat. Pravidelné cvičení je základem pro úspěch. Klidně cvič na ztlumené struny, abyste se vyhnuli přílišnému hluku. Levou rukou položte prsty na struny tak, abyste je nedomáčkli na pražce, ale abyste je pouze ztlumili. Soustřeďte se na rytmus. Až to bude znít pěkně, přidejte mačkání akordů v levačce. Čím více to cvičíte, tím lepší budete. Nezapomeňte věnovat tomu dostatek času.

Dalším krokem je pochopit strukturu akordů. Zjistěte, které prsty se používají pro jednotlivé akordy. Pozor si dejte na akordy, které mají stejnou základnu, ale jinou vrcholovou notu. Ty vyžadují jinou kombinaci prstů. Zkuste si akordy zahrát několikrát, abyste je zapamatovali.

Kromě toho se naučte vycházet z jednoho akordu k druhému. Učte se jednotlivé akordy a jejich vazby na sebe. Naučte se vycházet z jednoho akordu do druhého a zpátky. Vycházejte od základního akordu a postupně se začněte učit, jak se akordy mění. Tohle je základ.

Postupně se pak začněte učit, jak měnit akordy s rytmickými údery. Nejdříve se učte akordy pomalu a přidávejte rytmické údery později. Naučte se jednotlivé akordy, jak se mění jeden po druhém, a pak začněte přidávat rytmické údery.

Kromě tréninku vám může pomoci i sledování videí a hraní s ostatními. Poslouchejte hudbu, kterou máte rádi a hrajte s ní. Na internetu najdete spoustu výukových videí a ukázek. Sledujte je a pokuste se je učit. Také hraní s ostatními vám pomůže lépe pochopit, jak měnit akordy.

Pokud se vám tedy nedaří měnit akordy, nezoufejte. Stačí trénink a praxe, abyste se stali dobrým muzikantem. Nezapomínejte, že je to o cviku. Než se pustíte do hraní skutečných skladeb, nejdříve si trénujte základy. Pokud budete pracovat tvrdě, začnete měnit akordy ještě dříve, než si myslíte.

Napsat komentář