Jak na stehenní sed?

admin

.

Jezdectví, stejně jako mnoho jiných aktivit, vyžaduje, aby jezdec pozvedl svou techniku na vyšší úroveň. A jedním z nejdůležitějších aspektů jezdectví je stehenní sed. Jaké je však správné držení těla při stehenním sedu?

Stehenní sed je jedním z nejdůležitějších technik, které jezdec potřebuje, aby se mohl na koni věnovat jakékoliv disciplíně. Existuje několik typů stehenního sedu, a to drezurní, honitby (stehenní, lehký) a dostihový. Každý typ má své vlastní specifické techniky, ale jsou si navzájem podobné.

Nejdůležitější součástí správného stehenního sedu je postavení těla. Jezdec se musí postavit do třmenů, aby měl dobrou rovnováhu. Hýždě se posouvají mírně dozadu, aby jezdec zůstal ve vyvážené pozici. Přitisknutí kolen k sedlu je dalším důležitým aspektem. Při tomto postoji se ramena mírně předkloní a sníží. Díky tomu jezdec zůstává ve stejné rovnovážné pozici a neruší rovnováhu koně.

Důležité je také udržet pozici ruky, holeně a chodidel. Ruce by měly být uvolněné a měly by se pohybovat s pohybem koně. Holeně by měly být kolmo k zemi, přičemž nesmí být příliš uvolněné nebo příliš stažené. Chodidla by měla být ve stejné rovině jako holeně.

Když jezdec správně sedí na koni, může se na koni cítit pohodlněji. Je to také nezbytné pro to, aby kůň mohl správně reagovat na povel jezdce. Správná technika stehenního sedu může být pro jezdce obtížná, ale je to nezbytná součást jízdy na koni.

Stehenní sed je nesmírně důležitou technikou, která umožňuje jezdci cítit se pohodlně a bezpečně na koni. Je velmi důležité, aby jezdci věnovali dostatek času a pozornosti výuce tohoto klíčového aspektu jezdectví. Není to jen o postoji, ale také o rozvíjení jeho správné techniky.

Napsat komentář