Jak naladit kytaru podle sluchu?

admin

Ladění kytary podle sluchu je skvělý způsob, jak učinit kytaru krásnější. Naladit kytaru podle sluchu je pro začátečníky lehčí než používat ladící klíč, protože není třeba používat žádné nástroje.

Proces naladění kytary podle sluchu je vlastně poměrně jednoduchý. Klíčem je dobře naladit nejsilnější strunu, kterou budete používat k ladění zbylých strun. Mnoho kytaristů sáhne po jiném již naladěném hudebním nástroji, jako je například pianino, podle kterého mohou struny naladit.

Nejprve naladíte nejsilnější strunu – šestou strunu – tak, aby zněla přesně jako nejsilnější struna na jiném nástroji. Poté můžete začít ladit ostatní struny. Naladíte druhou strunu tak, aby zněla stejně jako první struna, ale o kvartu výš. Poté naladíte třetí strunu stejným způsobem, ale opět o kvartu výše. Postupně takto ladíte všechny struny až do šesté struny, kterou jste naladili jako první.

Někteří muzikanti sáhnou po dalším způsobu – naladí první strunu a pak naladí všechny ostatní struny podle této struny. To funguje také, ale někdy může být obtížné naladit všechny struny stejnou vzdáleností od první struny.

Ať už volíte jakýkoliv způsob, pamatujte, že byste měli svou kytaru naladit tak, aby zněla co nejlépe. Začněte s nejsilnější strunou a postupně naladíte všechny ostatní struny. Až budou všechny struny naladěny, zkontrolujte, zda se všechny struny zdají stejně silné. Pokud ne, můžete ladícím klíčem korekce provedené.

Ladění kytary podle sluchu vyžaduje trpělivost a praxi. Jakmile se naučíte dobře naladit kytaru, budete překvapeni, jak moc se změní zvuk kytary. Není to jen o korekci, ale také o zvýšení kvality zvuku kytary. Takže neváhejte a zkuste to. Uvidíte, jaké kouzlo kytara přináší, když je naladěná správně.

Napsat komentář