Jak naladit oktávy na kytaře?

admin

Pokud jste muzikant, jistě víte, jak důležité je mít správně naladěnou kytaru. Naštěstí naladit oktávy na kytaře není tak obtížné, jak by se mohlo zdát. Stačí vědět, jak na to, a brzy budete mít perfektní zvuk.

Nejprve je důležité nastavit první strunu. Nejčastěji se používá E, ale může se lišit v závislosti na nastavení vaší kytary. Nastavte strunu mechanikou na přesný začáteční tón. Poté zmáčkněte strunu na dvanáctém pražci a sledujte ladičku.

Ideálně byste měli použít pedálovou ladičku. Tento typ ladičky je velmi přesný, takže se ujistěte, že oktávový tón je přesný – to znamená, že je stále E. Pokud je tón nadladěný, je třeba posunout kámen dále od krku kytary, tedy prodlužit strunu (menzuru), stačí o 1 mm.

Ujistěte se, že všechny struny jsou naladěny tímto způsobem. Pokud je to nezbytné, můžete použít ladičku, abyste viděli, jaké tóny jsou přesné. Postupujte proto, že nastavíte jednu strunu, zmáčknete ji na dvanáctém pražci a ujistěte se, že tón je přesný. Poté postupujte po strunách, dokud nejsou všechny naladěny.

Věnujte také pozornost mechanickým klíčům. Vždy před naladěním kytary je důležité je upevnit. Ujistěte se, že jsou pevné, abyste zabránili poškození struny.

Naladění oktáv na kytaře může být časově náročné, ale je to zásadní krok při péči o kytaru. Pokud se budete řídit výše uvedenými kroky, brzy budete mít kytaru připravenou k hraní.

Napsat komentář