Jak odhlučnit bicí?

admin

.

Znáte to – chcete si zahrát na bicí, ale nechcete se pohádat se sousedy. Řešením je odhlučnit bicí a užít si hrát bez stížností. Tohle téma je velmi aktuální u bubeníků, proto se zaměřme na to, jak odhlučnit bicí.

Pokud se rozhodnete hrát na bicí, je jasné, že budete potřebovat odhlučnit bicí. Pro tento účel existuje řada možností, ale nejdřív si ujasněme, jaký typ odhlučnění je vhodný pro bicí. Nejdřív musíte poznat, jakou frekvenci dunění bicí produkují, abyste se ujistili, že použijete správnou izolační metodu. Pakliže se rozhodnete pro tuto variantu, doporučuji překrytí izolantu souvislou vrstvou nepropustné fólie.

Další možností odhlučnění je tzv. absorbční panel. Ten si můžete pořídit buď hotový, který nabízí řada výrobců a nebo opět zvolit levnější variantu a takový panel si vyrobit. Absorční panel je druh akustického materiálu, který absorbuje nadměrnou hlučnost, kterou produkují bicí. Tento panel by měl být umístěn po celém obvodu bicí soupravy.

Kromě absorbčních panelů, můžete také použít akustické pěny. Ty jsou schopné odhlučnit vaše bicí, ale musíte si být jisti, že správně namontujete akustickou pěnu na bicí sestavu. Akustické pěny jsou vyrobeny z polyuretanu a jsou schopné absorpovat akustické vibrace, které produkují bicí. Akustické pěny jsou velmi efektivní, ale jsou také nejdražší možností odhlučnění.

Další možností je použít izolační matice. Ty jsou vyrobeny z houževnatého plastu a jsou designovány tak, aby odhlučnili bicí. Tyto matice jsou instalovány mezi bubínky a stojany bicí. Použitím těchto izolačních matic se velmi sníží vibrace, které produkují bicí.

A poslední, ale ne nejméně důležité – důležité je mít vhodný prostor pro hraní na bicí. Pokud máte možnost, zvolte místnost, která je odhlučněná. Místnost by měla být vybavena pohodlnou sedací soupravou a vybavením pro hraní na bicí. Doporučujeme také umístit akustické panely do místnosti, aby se zvuk nešířil do jiných prostor.

Jak vidíte, existuje celá řada možností odhlučnění bicí. Vyberte si tu, která vám nejlépe vyhovuje. Ať už použijete absorbční panely, izolační matice nebo jiné formy odhlučnění, je důležité zvolit správnou metodu. Odhlučnění bicí je důležité pro vaši bezpečnost, ale také pro to, abyste udrželi dobré vztahy se sousedy. Takže s odhlučněním bicí nebudete muset dělat kompromisy mezi hraním a pohodlím.

Napsat komentář