Jak poznat kvalitní kytaru?

admin

Koupit dobrou kytaru není jednoduché. Je důležité zvážit několik různých aspektů, abyste se ujistili, že si pořídíte kvalitní nástroj. Zde je několik tipů, jak poznat kvalitní kytaru.

Než začnete hledat, je důležité si ujasnit, co od kytary očekáváte. Pokud jste začátečník, klíčovou roli hraje cena. Mnozí začínající hráči volí levnější kytary začínat, aby se seznámili se základy hry na kytaru. Nicméně, pokud hledáte kvalitní nástroj, za který budete schopni hrát po mnoho let, je třeba, abyste do něj investovali.

Nejdůležitějším faktorem pro poznání kvality kytary je její stav. Důležité je poznat, jestli nevykazuje známky deformace, poškození nebo vysušení. U akustických kytar je klíčový stav přední desky, kobylky a krku. Pokud je nástroj vysušený, deformuje se právě přední deska a k ní přilepený krk. Dále bych se zaměřil na krk – jestli není hrbolatý nebo zkroucený.

Druhou věcí, kterou bych zkontroloval, je zvuk kytary. Měl by být jasný a zřetelný. Zkontrolujte, zda má kytara dostatečnou dynamiku pro jednotlivé akordy. Každá kytara by měla mít jasný zvuk, bez jakýchkoli netěsností, zpětných odrazů nebo vibrací.

Kromě toho bych se podíval i na kvalitu ladiček. Udržujte ladičky v čistotě a provádějte jejich údržbu. Kontrolujte, zda všechny ladičky hrají jasně a že mají všechny stejnou sílu. Vysoce kvalitní ladičky by měly mít jemnější chod a měly by být schopny zastavit každou strunu.

Konečně je tu i cena. Za vysoce kvalitní kytaru budete muset investovat alespoň několik tisíc korun. Nezapomeňte, že kytara je investice, takže mějte na paměti, že by měla trvat po mnoho let a poskytovat vám kvalitní zvuk. Pokud najdete kytaru, která se zdá být levná, ale má některé známky poškození nebo není kvalitní, je nejlepší se jí vyhnout.

Nakonec, jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte udělat před koupí kytary, je otestovat ji. Zjistěte, jestli vám sedí velikost těla a jestli je krk pohodlný. Pokud se vám kytara nezdá být pohodlná, je lepší hledat jinde.

Poznat kvalitní kytaru není jednoduché. Musíte zvážit několik faktorů, abyste se ujistili, že investujete do nástroje, který vám bude sloužit po mnoho let. Důležité je zkontrolovat stav kytary a zvuk, zkontrolovat ladičky a zjistit, jestli je kytara pohodlná. Kvalitní kytara vás bude stát několik tisíc korun, ale je to investice, která se vám vyplatí.

Napsat komentář