Jak připojit MIDI k PC?

admin

Připojení MIDI k PC je snadné, avšak mnoho začínajících producentů se u toho stále trápí. Nezáleží na tom, jestli jste začátečník nebo profesionál, když se chcete připojit k PC, MIDI je jistě cestou, jak toho docílit.

Pokud se naučíte, jak to udělat, můžete začít produkovat hudbu snadno a rychle. A právě to je naším cílem.

Jakmile zjistíte, jak připojit MIDI k PC, získáte přístup k velkému množství různých nástrojů a technik, které vám pomohou vytvořit hudbu, která je opravdu výjimečná.

Nejdříve musíte zjistit, jaké konektory pro MIDI máte na svém PC. U starších typů kláves, které vstup USB nemají, naleznete dva otvory pro pětikolíkové kulaté konektory (MIDI vstup a výstup). V tomto případě je třeba použít standardní MIDI kabel. Jeho cena se pohybuje okolo 800 Kč. Širokou zástrčku kabelu zasunete do game portu zvukové karty.

Nyní můžete na klávesách nastavit některé základní parametry. Prvním je, aby byly zvukové nástroje připojeny k PC. Druhým je nastavení hlasitosti. A posledním je nastavení oktáv. To je důležité, protože umožňuje nastavit, jaké octávy mohou být použity při vytváření hudby.

Jakmile budou nastaveny všechny potřebné parametry, můžete se připojit k PC přes USB nebo přes MIDI kabel. Pokud jste se připojili přes USB, bude váš počítač využívat funkci Virtual MIDI (Virtuální MIDI). K připojení přes MIDI kabel je potřeba ještě jeden krok. Musíte si stáhnout program, který bude provádět převod MIDI signálů na digitální zvuk. Tento program se nazývá MIDI převodník.

Nyní jste připojeni k PC. Můžete začít hrát skladby a zkoušet různé nástroje a efekty.

Připojení MIDI k PC vám umožní dosáhnout skvělých výsledků. Umožní vám ušetřit peníze a čas a získat lepší přehled o hudbě, kterou produkujete. Umožní vám také lépe spolupracovat s ostatními producenty.

Pokud chcete vytvořit skvělou hudbu, je nezbytné, abyste se naučili, jak připojit MIDI k PC. Tato připojení vám umožní vytvořit výjimečnou hudbu, která oslní vaše posluchače. A to všechno díky vám.

Napsat komentář