Jak se píše dvojitý křížek?

admin

.

Píšete něco důležitého a potřebujete, aby to bylo zvláštní? Chcete vložit křížky jako †, %23, nebo ×? Už nemusíte hledat v HTMLu, který kód je pro jaký znak. Naší nápovědou se naučíte, jak napsat dvojitý křížek na klávesnici během několika sekund.

Udělejte si čas a naučte se jednoduchý postup, jak používat dvojitý křížek na klávesnici. Dvojitý křížek je obecně známý jako typ znaku, který se používá k vyjádření něčeho nedefinovaného nebo nedostupného. Může být vyjádřen různými způsoby, jako je †, %23 nebo ×. Všechny tyto znaky lze snadno napsat na klávesnici.

Prvním krokem je najít levý Alt. Nalevo od mezerníku najdete klávesu levý Alt. Tu stiskněte a nepouštějte.

V druhém kroku vyťukáte na numerické části klávesnice (zkontrolujte, že je aktivní Num lock) příslušný číselný kód. Ten už se pro každý s křížků liší. Pro znak † je to 0134, pro %23 je to 35 a pro × je to 0215.

Jakmile stisknete levý Alt a číslo, měli byste vidět znak, který jste právě zadali. Pokud ne, zkontrolujte, zda jste zadali správný číselný kód a že je aktivní Num lock. Pokud jste stále neviděli žádný znak, zkuste to znovu nebo zkuste jiný číselný kód.

A je to! Už jste se naučili, jak napsat dvojitý křížek na klávesnici. Teď, když už znáte trik, můžete být ještě kreativnější ve svých příspěvcích, prohlášeních a e-mailech.

Před použitím tohoto triku je však důležité si uvědomit, že v některých kulturách se dvojitý křížek používá jako náboženský symbol. Proto, pokud píšete něco náboženského nebo kulturního, použijte tento symbol s citem.

Teď už víte, jak používat dvojitý křížek na klávesnici, takže už se nemusíte obávat, že budete muset hledat kód HTML nebo jiný druh kódu. Je to velmi jednoduchý proces a můžete ho snadno provést během několika sekund. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak napsat tento znak, navštivte náš web ZnakyNaKlavesnici.cz.

Napsat komentář