Jak vybrat velikost kytary?

admin

Vybírání velikosti kytary nemusí být těžké, pokud víte, co hledat. Existuje několik různých velikostí kytar, které byste mohli vybrat, a vybrat si tu správnou pro vás může být velmi snadné. První věc, na kterou byste se měli podívat, je vaše výška. Všechny velikosti kytar jsou navrženy pro různé velikosti hráčů, aby zajistily pohodlí a snadnou hru. Takže se ujistěte, že si vyberete velikost, která je vhodná pro vaši výšku.

Nejčastěji se vyrábějí 3/4 a 4/4 velikosti kytar. 3/4 kytary jsou obvykle nejvíce vyráběné a ideální pro začínající kytaristy, kterým je 8-11 let, nebo jsou vysoké kolem 135-150 cm a jdou poprvé do hudební školy. 7/8 kytary jsou určené zhruba 11-13 letým dětem, vysokým do 160 cm. Plná velikost 4/4 je už vhodná pro děti i dospělé.

Při vybírání velikosti kytary, měli byste se podívat na velikost hmatníku. Šířka hmatníku by měla být dostatečně široká, aby se kytarista mohl pohybovat po strunách, aniž by musel příliš zvedat prsty. Je také důležité, aby hmatník byl dostatečně dlouhý, aby se zabránilo netěsnosti. Pokud je hmatník příliš dlouhý, může to způsobit hráči problémy s hrou.

Kromě velikosti hmatníku byste měli také zvážit délku kytary. Délka kytary ovlivňuje, jak snadno budete schopni hrát a pohodlí při hraní. Čím delší kytara, tím snadněji bude hrát. Kytarista by měl také zvážit, jakou velikost kytary bude potřebovat, aby se dostal na dno struny.

Jakmile víte, jak velkou kytaru hledáte, můžete začít prozkoumávat různé modely. Existuje mnoho různých výrobců a typů kytar. Vybírejte si kytaru, která je kvalitní a má dobrou zvukovou charakteristiku. Najděte si kytaru, která je odpovídající vašim potřebám a představám.

Pokud hledáte kytaru pro začínajícího kytaristu, můžete zvážit zakoupení jedné z prvních kytar. Takové kytary jsou obvykle levnější a mají širší škálu funkcí. Budou také mít nižší cenovou hladinu a jsou ideální pro začínající kytaristy.

Vybírání velikosti kytary není těžké, pokud víte, co hledat. Existuje mnoho různých velikostí kytar, které byste mohli vybrat. Zjistěte, jakou velikost hledáte a zvolte si kytaru, která bude odpovídat vašim potřebám. Když si vyberete správnou kytaru, budete moci dosáhnout nejlepšího zvuku a pohodlí při hraní.

Napsat komentář