Jak vyčistit housle od kalafuny?

admin

Když jsme si koupili housle, byly zářivé, lesklé a plné zvuku. Po několika měsících hraní však housle začínají ztrácet svůj lesk a při hraní se objevuje kalafuna. Kalafuna je jemná bílá vrstva, která se objevuje na nástroji, jako jsou housle.

Většina lidí si myslí, že je nutné použít množství chemických čisticích prostředků, aby se kalafuna zbavili. Ale to není pravda. Kalafunu lze vyčistit jednoduše a bezpečně. Pokud chcete zachovat krásu a zvuk vašich houslí, je důležité vědět, jak na to.

Nejprve byste měli vědět, jakou metodu čištění použít. Vždy je nejlepší se obrátit na odborníka, který vám poradí, jak postupovat. Existuje několik způsobů, jak vyčistit nástroj od kalafuny. Nejčastější metodou je použití neagresivního leštidla.

Neagresivní leštidlo je zpravidla složeno z velmi jemných částic. Tyto částice jsou tak jemné, že se dokáží dostat do pórů laku a setřít naprášenou kalafunu a nečistoty. Tímto způsobem je možné housle vyčistit jemně a bez poškození laku.

Další metodou je použití bavlněného hadříku nebo konopného šátku. Bavlněný hadřík by měl být navlhčen čistou vodou a pomalu sejmutá kalafuna. Když je vše vyčištěno, je nutné housle znovu leštit neagresivním leštidlem.

Kromě leštidla a bavlněného hadříku byste nikdy neměli používat brusiva ani čisticí prostředky na bázi lihu. Použití těchto chemických látek může způsobit nevratné poškození laku a dokonce znehodnotit nástroj.

Nakonec, abyste se ujistili, že kalafuna nebude zpět, je důležité udržovat nástroj čistý a vlhčený. Můžete použít speciální lešticí olej, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Je také vhodné po každém použití nástroje vyčistit struny a zadní část houslí.

Vyčištění kalafuny z vašich houslí není složité ani časově náročné. Stačí použít jemné leštidlo a správné čisticí postupy, abyste obnovili lesk houslí a zajistili, aby se kalafuna nevrátila.

Napsat komentář