Jak vyměnit struny na klasické kytaře?

admin

.

Víte, jak se dá vyměnit struny na klasické kytaře? Pokud ne, nezoufejte. I když je výměna strun na klasické kytaře trochu odlišná od výměny na elektrickou kytaru, stále se to dá zvládnout. Připravili jsme pro vás návod, který vás provede všemi kroky výměny strun, abyste mohli pokračovat ve hraní své oblíbené kytary.

Nejprve si vezměte pár věcí, které budete potřebovat. Budete potřebovat struny, které budete měnit, a také kleště. Kromě toho se ujistěte, že máte dostatek místa pro výměnu strun – vyhněte se situacím, kdy budete muset struny vyměňovat ve vlhkých nebo nebezpečných prostředích.

Až budete připraveni, můžete se pustit do výměny strun. U klasické kytary je nutné nylonové struny navázat na kobylku. Strunu tedy nejprve provlečete skrze kobylku a následně začátek struny protáhnete pod strunou na druhé straně, čímž vytvoříte oko. Okolo něj přibližně třikrát obtočíte zbytek struny a následně ji zatáhnutím za obě strany upevníte ke kobylce.

Nyní je čas dotáhnout strunu. Pokud se vám to nedaří, zkuste to znovu. Vícekrát strunu zatočte okolo kobylky a poté ji dotáhněte. K tomu lze použít kleště. Ujistěte se, že struna je dostatečně napnutá, ale ne příliš, abyste ji nepoškodili.

Až budete mít struny všechny natažené, je čas na jejich ladění. Nejprve zkontrolujte, zda je struna napnutá stejně jako ostatní. Poté si strunu zahrajte a zkontrolujte, zda je správně naladěná. Pokud ne, naladíte ji pomocí klíče.

Po naladění struny je čas zkontrolovat celkový vzhled kytary. Po každé výměně strun se ujistěte, že kobylka je pevně upevněna, aby se struny nehnuly nebo nevypadly.

Výměna strun na klasické kytaře může být na první pohled obtížná, ale pokud si to jednou vyzkoušíte, uvidíte, že to není tak těžké. Takže se nebojte a pusťte se do toho!

Napsat komentář