Jak zni Naladena kytara?

admin

Ladění kytary je snadné, pokud víte, jak na to. Není žádným tajemstvím, že vybrat a naladit kytaru může být trochu obtížné. To je důvod, proč jsme si pro vás připravili návod, jak správně zní naladit kytaru.

Nejdříve je třeba pochopit, jak funguje ladění kytary. Standardní ladění kytary od nejtlustší struny po nejtenčí je E, A, D, g, h, e. V případě 4strunné basové kytary jsou to tóny E, A, D, G a v případě ukulele pak G, C, E, A. Všechny tyto tóny jsou stanoveny v důsledku délky struny a tloušťky struny. To znamená, že čím delší je struna, tím hlubší zní tón; a čím tlustší je struna, tím vyšší zní tón.

V první řadě je nutné získat ladičku. Je to malé zařízení, které slouží k měření tónů a jejich naladění. Existuje několik typů ladiček, včetně ručních ladiček, kapelových ladiček, klipových ladiček a aplikací pro mobilní zařízení. Vybrat ten správný závisí na vašem stylu hraní a hudebním nástroji.

Až máte v ruce ladičku, můžete začít s laděním. Zapnete ladičku a umístíte ji co nejblíže k hlavě kytary. Jakmile je ladička nastavena, je čas začít s laděním. Nejprve je nutné naladit nejtlustší strunu – E. Nastavte ladičku na E a přehoďte strunu. Potom hoďte strunu směrem nahoru, dokud nedosáhnete správného tónu. Tón by měl být velmi jasný a čistý.

Poté můžete pokračovat ve ladění zbylých strun. Postupujte podle stejných kroků, ale tentokrát použijte jiné tóny – A, D, G. U basové kytary začněte od nejtlustší struny E a postupujte dále k tónu A. U ukulele postupujte od tónu G až po tón A.

Když jsou struny správně naladěny, je čas zkontrolovat, jak to zní. Udeřte do každé struny a pozorně poslouchejte, zda se struna zní jasně a čistě. Pokud je vše v pořádku, můžete si být jisti, že jste kytaru naladili správně.

Nyní, když víte, jak zní naladit kytaru, můžete se vrhnout na hraní. Hraní kytary může být skvělým způsobem, jak se vybít a relaxovat. Zkuste si naladit kytaru a zjistit, jak se vám hraje. Užijte si to!

Napsat komentář