Jaký basový aparát?

admin

Pokud jste bubeník, kytarista, nebo jen začátečník, který se připravuje na nákup baskytarového aparátu, můžete se cítit poněkud zmatení. Jaký basový aparát vybrat? To je otázka, na kterou není jednoduchá odpověď.

Při výběru baskytarového aparátu se zaměřte na styly hudby, které budete hrát, počet členů skupiny a rozpočet. Do folkové kapely s bubeníkem, který hraje jemně, případně špejlemi, vám bude bohatě stačit kombo s výkonem 150W. Pokud jste ale vyznavačem tvrdých žánrů, k těžkotonážnímu bubeníkovi a hradbě vyhulených kytarových aparátů budete potřebovat kombo s výkonem minimálně 250-300W.

Kromě výkonu a počtu kanálů se také zaměřte na druh reproduktorů. Při hledání kvalitního zvuku je důležité vědět, jaké reproduktory se používají. Nejčastěji se v basových aparátech vyskytují dva typy reproduktorů: papírové a kovové. Papírové reproduktory jsou obecně levnější, mají výbornou citlivost a mají dostatečný projev pro rockovou hudbu. Kovové reproduktory mají vyšší výkon a jsou vhodnější pro tvrdší rockovou hudbu.

Dalším důležitým faktorem je efektový procesor. Při hraní baskytary budete chtít získat co nejlepší zvuk. Prémiové efektové procesory vám pomohou dosáhnout vašeho cíle. Vybírejte si procesory, které mají široký výběr efektů, kompresorů a předzvukových efektů.

Ačkoli jsou podstatné vlastnosti, které byste měli mít na paměti, zkuste si vybrat i podle ceny. Zjistěte si, jaká je průměrná cena basového aparátu, který vyhovuje vašim potřebám, a porovnejte ceny různých značek.

Konečně, nakonec byste měli zvážit i kvalitu zvuku. Zkuste si poslechnout nějakou hudbu, kterou se chystáte hrát, na různých basových aparátech a zjistěte, který z nich je pro vás nejlepší.

Vybrat si správný basový aparát může být obtížné, ale s tímto průvodcem by to mělo být trochu snazší. Pokud se budete držet tohoto rádce, budete mít co nejlepší zvuk a zážitek z hraní.

Napsat komentář