Kdo byl prvni rapper?

admin

Kdo byl první rapper?

Je to otázka, kterou si mnozí lidé kladou a která vyvolává řadu diskuzí. Odpověď se bohužel nedá tak jednoduše dát, protože jde o odvětví, ve kterém se historie datuje už od 70. let.

Nejznámějšími tvůrci raného rapu a hip-hopu v první polovině 80. let tak byli DJ Grandmaster Flash and The Furious Five. Grandmaster Flash (vl. jménem Joseph Saddler) je pravděpodobně nejvlivnějším umělcem první fáze rapu, respektive jeho podkladové hudební složky, tzv. DJing.

Grandmaster Flash se proslavil spolu s Furious Five, tedy souborem pěti emcees, které mu pomáhali rapovat na jeho hudební produkce. Tyto pětice emcees, tedy Kid Creole, Melle Mel, Cowboy, Raheim a Scorpio, byli údajně prvními rappery, kteří se vypracovali na úroveň komerčního úspěchu.

Grandmaster Flash a The Furious Five měli obrovský vliv na to, jak se rap a hip-hop postupem času vyvíjel. Jejich první velký hit „The Message“ z roku 1982 se stal průlomem mezi rapem a mainstreamovou hudbou. Skladba obsahovala politické téma a vytvářela tak novou dimenzi rapu.

Někteří lidé považují Grandmaster Flash a The Furious Five za první skutečné rappery, protože se jim podařilo vyvinout z rapu komplexní hudební formu. Tím se stali předchůdci rapu a hip-hopu, které známe dnes.

Kromě Grandmaster Flasha a The Furious Five se také udály další významné momenty v rapové historii. Třeba v roce 1979 vyšel první hip-hop singl od Sugar Hill Gang nazvaný „Rapper’s Delight“, což je další důležité vydání pro rap a hip-hop.

Kdo byl skutečně první rapper? Odpověď na tuto otázku se bohužel nedá jednoznačně říct. Je však jasné, že Grandmaster Flash a The Furious Five měli velký podíl na vývoji rapu a hip-hopu. Jejich první hit byl přelomovým momentem v hudební historii a jejich počin otevřel dveře k novým hudebním stylu, který je dnes tak populární.

Napsat komentář