Kdo vynalezl kontrabas?

admin

Kdo vynalezl kontrabas? To je otázka, kterou si pokládá mnoho lidí po celém světě. Kontrabas je jedním z nejdůležitějších nástrojů v orchestrálním repertoáru a jeho vzhled se od prvního kontrabasu, který vynalezl v r. 1676 Michele Todini, značně změnil.

Michele Todini byl italský hudebník, který se narodil v roce 1643. Byl považován za jednoho z prvních mistrů kontrabasové hudby. Po celou dobu svého života se věnoval hudbě a jeho kontrabas byl prvním, který měl tři struny místo dvou. Byl to jeho vynález, který určil budoucí směr kontrabasové hudby.

Todiniův kontrabas byl tzv. „barokní violon“. Byl to nástroj se třemi strunami, který byl vyroben z dřeva, a měl dlouhý hmatník. Byl obalený kůží, aby zněl lépe. Todini ho také vybavil šesti kovovými strunami, které umožnily hráčům hrát jednodušší akordy.

Po Todinim se kontrabas postupně vyvíjel, až v roce 1790 byl vyvinut kontrabas, který je dnes znám jako moderní. Tento nástroj měl čtyři struny, které umožnily hráčům hrát složitější akordy a kontrabas mohl být používán v orchestrální hudbě.

Dnešní kontrabas také může mít více strun než Todiniho vynález. Některé modely mají až šest strun, což umožňuje hráčům přidávat více detailů do svých skladeb.

Kontrabas je důležitým nástrojem v orchestrálním repertoáru, a jeho vývoj začal s Todinim. Jeho vynález znamenal, že kontrabas se stal jedním z nejdůležitějších nástrojů v orchestrální hudbě. Díky jeho práci se můžeme těšit na moderní kontrabas a jeho nekonečnou řadu možností.

Napsat komentář