Kdo vynalezl ukulele?

admin

Kdo vynalezl ukulele? Zdá se, že každý chce vědět odpověď na toto starodávné otázka! Ukulele je nástroj, který se stal po celém světě velmi populární a jeho kořeny sahají až do 19. století. Historie ukulele je velmi zajímavá a zahrnuje zapojení několika z jeho prvních výrobců.

Ukulele se založilo na podobnosti s „malou kytarou“, cavaquinho, které bylo představeno havajským ostrovům portugalskými imigranty. Zvláště tři z nich, Manuel Nunes, José do Espiríto Santo a Augusto Dias, jsou obecně známí jako vůbec první výrobci ukulele.

V roce 1879 přišel Manuel Nunes na Havaje se svým nástrojem, který se od té doby stává populárním. Přestože měl svůj vlastní nástroj, který byl známý jako „braguinha“, na Havaje přivezl také svého přítele, Jose do Espirito Santo, se svým modelem ukulele.

Jose do Espirito Santo měl kratší struny než Manuel Nunes a jeho nástroj měl osm strun. Jeho nástroj se také velmi lišil od Manuelova.

Augusto Dias, další portugalský imigrant, se také podílel na vývoji ukulele. Augusto společně s Jose do Espirito Santo pracoval na vylepšení nástroje, který vyvinul Manuel. Společně přinesli několik změn, včetně toho, že přidali další struny, aby byl nástroj mohutnější a lépe zněl.

Výsledkem jejich práce byl zcela nový typ ukulele, který se stal populární po celém světě. Ukulele přineslo mnoho radosti lidem po celém světě, a všichni tři výrobci byli uznáni za jeho vynález.

Už je to nějaký čas, co tyto tři muži představili světu ukulele a jeho kouzlo. Díky jejich nadšení, vynalézavosti a odhodlání se ukulele stalo hudebním nástrojem, který si již vybral miliony lidí po celém světě.

Když se vrátíme k otázce „Kdo vynalezl ukulele?“ Odpověď je jednoduchá: Manuel Nunes, José do Espiríto Santo a Augusto Dias. Tato trojice portugalských imigrantů je považována za první výrobce ukulele a tito muži jsou slavní pro svůj příspěvek k hudebnímu světu. Díky jejich práci můžeme dnes užívat radosti, kterou ukulele přináší.

Napsat komentář