Kdy začít s hrou na klavír?

admin

Máte doma dítě, které se zajímá o hudbu a chcete mu dopřát možnost se naučit hrát na klavír? Často se ptáte sami sebe, kdy je nejlepší čas začít s hrou na klavír?

Řekněme si to upřímně: na klavír je možné se začít učit prakticky v každém věku, počínaje zhruba těmi 5-7 lety. Ačkoliv je to pravda, vhodný věk pro začátek hry na klavír se liší v závislosti na tom, co od dítěte očekáváte.

Pokud jako rodiče máte ohledně hudebního vzdělávání svých dětí ambice, aby děti hrály na soutěžích a prosadily se v klavírním světě, pokračovaly ve studiu na konzervatoři, nedoporučuji začátek hry na klavír oddalovat příliš. Můžete začít s hrou na klavír již v 5-ti letech, jelikož dítě bude schopno zvládnout různé technické prvky hry, jako je skákání po klávesách, hraní na jedné ruce, či střídání jedné a druhé ruky.

Na druhou stranu, pokud se dítě věnuje hudbě jen zábavně, můžete počkat s hrou na klavír až do věku 6-7 let, kdy dítě získá více trpělivosti a pracovního nasazení, které jsou pro úspěšné docházení do hodin nezbytné.

Před začátkem hry na klavír je důležité, aby vaše dítě projevilo o hru na klavír skutečný zájem. To samo o sobě je důležité, jelikož pouze s dostatečnou motivací a nadšením bude dítě schopno dosáhnout očekávaných výsledků. Jakmile má dítě zájem, je třeba najít kvalifikovaného učitele klavíru, který vám s výběrem hudebních skladeb pomůže.

Kromě toho byste se měli ujistit, že vaše dítě je schopné koncentrovat po dlouhou dobu. Často se stává, že děti se snaží hrát na klavír, ale ve skutečnosti se hrou na klavír nezaobírají, protože nemají dostatek pozornosti. Je tedy nezbytné, abyste zjistili, zda je dítě schopné soustředit se po dostatečnou dobu, aby mohlo vyvinout potřebnou techniku a mohlo se těšit ze hry na klavír.

Když začínáte s hrou na klavír, je třeba, abyste dítěti dopřáli dostatek času na trénink, aby dosáhlo potřebné úrovně zručnosti. Děti mají rády hru a budou se jí nadšeně věnovat, pokud budou moci hrát na klavír s velkou radostí. Proto je důležité, abyste jim poskytli možnost hrát s jemností, příjemnými melodiemi a velkou chutí.

Když se rozhodnete pro začátek hry na klavír, je velmi důležité, abyste se ujistili, že dítěti jeho hra na klavír přináší radost a pozitivní emoce. Když se dítě naučí hrát na klavír, bude mu to přinášet radost až do dospělosti a bude to pro něj jedinečným způsobem, jak vyjádřit své pocity a myšlenky.

Takže pokud hledáte odpověď na otázku „Kdy začít s hrou na klavír?”, můžete začít již v 5-7 letech, v závislosti na vašich očekáváních a zájmu dítěte. Hra na klavír je velkou radostí, kterou dítě bude užívat po mnoho let. Takže pokud jste připraveni podpořit dítě v jeho hudebním vzdělávání, neváhejte a pořiďte mu klavír.

Napsat komentář