Kdy zjistil Freddie Mercury?

admin

.

Kdy zjistil Freddie Mercury, že trpí AIDS? To je otázka, kterou si mnozí diváci kladou po shlédnutí biografického filmu o skupině Queen. Úžasný film oslavující legendární skupinu, jejíž hudba se zapsala do historie, ve kterém je Freddie Mercury na scéně jako nikdy předtím. Jeho neuvěřitelný život a hudební úspěchy je třeba ocenit.

Ale kdy skutečně zjistil, že trpí AIDS? To se dozvíte až po prozkoumání dalších zdrojů, protože film sám o tom moc informací nenabízí. Skutečnost je taková, že Freddie Mercury se dozvěděl o své diagnóze smrtelné choroby až v dubnu 1987.

Předtím si nechal svou diagnózu pro sebe. V první chvíli věděl o tom jen jeho partner James Hutton. Zdá se, že nikomu jinému o své diagnóze nepovídal. Ať už to bylo proto, že nechtěl být vystaven dalšímu tlaku, nebo proto, že nechtěl své spoluhráče odradit od účasti na koncertu Live Aid, jsou jeho motivy nejasné.

Zpěvák o svém zdravotním stavu nehovořil veřejně až do své smrti v listopadu 1991. Osm měsíců předtím, když se veřejnost dozvěděla o jeho diagnóze, vydal Mercury prohlášení, ve kterém se o své chorobě otevřeně zmínil.

V čase, kdy se Freddie Mercury dozvěděl o své diagnóze, byla AIDS stále považována za tabu. Freddie Mercury se však rozhodl, že svým veřejným přiznáním pomůže změnit postoje společnosti k této nemoci a odstranit stigma, které ji provází.

Freddie Mercury se začal otevřeně zabývat svým zdravotním stavem a aktivně se angažoval v boji proti AIDS. Zahájil několik projektů, včetně The Mercury Phoenix Trust, organizace, která podporovala vzdělávání veřejnosti o AIDS a finančně pomáhala obětem této nemoci.

Freddie Mercury byl ve světě hudby obdivovanou postavou a jeho osobní příběh je velmi inspirativní. Avšak jeho boj s AIDS je ještě více inspirující. Odvaha, se kterou přistoupil k otevření o této tématu, ukazuje, jak může jeden člověk změnit postoje ve společnosti.

Freddie Mercury se dozvěděl o své diagnóze smrtelné choroby až v dubnu 1987 a jeho veřejné přiznání bylo osm měsíců před jeho smrtí v listopadu 1991. Přestože se veřejnost o jeho stavu dozvěděla teprve pozdě, Freddie Mercury se rozhodl, že svým veřejným přiznáním pomůže změnit postoje společnosti k této nemoci. Následně pomohl založit organizaci The Mercury Phoenix Trust, která podporovala vzdělávání veřejnosti o AIDS a finančně pomáhala obětem této nemoci. Jeho odvaha a odhodlání bojovat za lepší svět, zůstane navždy zapsáno v dějinách.

Napsat komentář