Kdy zvoní Loreta?

admin

Když zvoní Loreta?

Loreta je ikonická památka na Hradčanech v Praze. Každou celou hodinu, od 8 do 18 hodin, se ozve nezaměnitelný zvuk Lorety. Pojem Loreta pochází z italského poutního místa, kde se nachází Santa Casa, Svatá chýše. Tento domek byl v Nazaretu obýván Pannou Marií a v něm archanděl Gabriel zvěstoval, že se stane Matkou Boží.

Loreta na Hradčanech je postavena na místě starých kostelů a kaplí. Nejkrásnější zvonkohra je považována za symbolem pražského kulturního dědictví. Zvonkohra zde byla postavena v roce 1626. Její zvony byly vyrobeny v různých kovových slitinách a jsou umístěny na věži, která má 26,5 metru. Dnes je to největší zvonkohra v České republice.

Kromě zvonkohry se v Loreta nacházejí také obrazy, sochy a další umělecké dílo. Nejzajímavější je obraz Svatého Františka Xaverského, který byl umístěn v roce 1640. Kolem Lorety se nachází také zahrada, ve které je možné si odpočinout a obdivovat architekturu.

Zvonění zvonkohry může mít pro někoho velmi silný význam. Může to být způsob, jak se připomenout příběh Panny Marie a jejího nezapomenutelného poslání, nebo jen způsob, jak si užít krásu a klid, kterou Loreta poskytuje. Bez ohledu na to, jaký význam pro vás zvonění má, je to skvělý způsob, jak trávit den.

Pokud se v blízkosti Lorety nacházíte od 8 do 18 hodin, nezapomeňte si vychutnat magický zvuk zvonkohry. Zvuk, který vám připomene, že všechno je možné, je stejně inspirativní jako krása okolí. Zvonící Loreta je opravdu zážitkem, který stojí za to.

Napsat komentář