Kolik bude stát Spotify?

admin

Všichni milovníci hudby si dnes kvílejí. Spotify, globálně nejpopulárnější streamovací služba, oznámila, že k 3. 8. 2023 zdraží své tarify až o desítky korun. Co to znamená pro koncové uživatele?

Předpokládá se, že nové ceny budou stanoveny takto: Tarif Individual, který dosud stál 5,99 euro (144 Kč) bude po zdražení stát 169 Kč. Tafir Duo, který dosud stál 7,99 euro, bude nyní stát 229 Kč, rodinné předplatné Family bude namísto 9,99 euro stát již 269 Kč a cena Spotify Student zdraží z 2,99 euro (71 Kč) na 89 Kč měsíčně.

Vliv zdražení je zřejmý. Uživatelé Spotify se musí připravit na vyšší útratu za předplatné. O kolik že si tedy připlatíme?

Pokud jste dosud používali tarif Individual, budete muset připlatit 25 Kč měsíčně. U tarifu Duo se zdražení projeví zvýšením o 70 Kč měsíčně. Rodinnému předplatnému Family se zvyšuje útrata o 100 Kč měsíčně a u tarifu Student, jenž je určený pro studenty, připlatíte 18 Kč měsíčně.

Očekávané zdražení se týká více než 200 milionů uživatelů aplikace, z nichž většina se nachází v Evropě. Proč se Spotify rozhodla pro tento krok?

Oficiální vyjádření novinářům Spotify zní: „Zdražení tarifů je důsledkem pozitivního obchodního vývoje a slouží k tomu, aby mohli uživatelé Spotify prožívat lepší a inovativnější zkušenosti.”

Vliv tohoto kroku se však projeví i na straně umělců. Spotify uvádí, že se jejich cílem je „maximalizovat podíl umělců na tržbách”, a proto plánuje zvýšit své platby umělcům o 20-30%.

Tento krok se jeví jako krok správným směrem, protože umělci vydělávají jen malou část z tržeb na Spotify, což je často ve srovnání s jinými streamovacími službami.

I když nelze předem odhadnout důsledky tohoto zdražení, můžeme se vsadit, že vývojáři se snaží o to, aby služba byla pro všechny strany co nejpřínosnější.

V každém případě, uživatelé se musí připravit na zdražení vlastního předplatného. Všichni očekáváme, že naše peníze budou dobře využity, a to ve formě lepších a inovativnějších zkušeností.

Je jen na vás, milí uživatelé, abyste udělali rozhodnutí. Budete pokračovat ve svém předplatném nebo se obrátíte k jiné hudební službě?

Nezapomeňte, že i když tarify Spotify zdraží, stále budou přístupné i další populární služby, jako je Apple Music, SoundCloud nebo Tidal.

Uvidíme, jak si lidé poradí s novou cenou Spotify. Je možné, že si mnoho uživatelů zvolí jinou hudební službu, nebo zůstanou věrní Spotify. To se nám brzy ukáže.

Napsat komentář