Odkud je ukulele?

admin

Updated on:

.

Ukulele je známý a milovaný hudební nástroj pocházející z Havaje. Je to krásný nástroj, který je snadno použitelný a je skvělý pro začátečníky. Ukulele je známo a oblíbené pro svou jednoduchost a šarm, který dodává hudbě. V současné době existuje mnoho druhů ukulelí, které se liší velikostí a styly, které jsou dostupné.

Už více než století je ukulele spojeno s Havají. Historie ukulele sahá až do 80. let 19. století, kdy byl vynalezen v Havaji. Bylo to díky portugalským misionářům, kteří přivezli do Havaje malý strunný nástroj, který byl známý jako „makale‘e“. Makale‘e se časem vyvinulo v ukulele, jak ho známe dnes. Havajská královna Lili‘uokalani, která byla známá jako poslední havajská panovnice, vysvětlila, že slovo „ukulele“ pochází ze slov „uku“ (dar) a „lele“ (přijít) a tak v překladu znamená „dar, který přišel sem“.

Mnoho lidí má rádo ukulele, protože je to skvělý nástroj pro začátečníky. Lze jej snadno naučit hrát pomocí lekcí a návodů na internetu. Ukulele je skvělé i pro zkušené hráče, kteří se chtějí připravit na hru na jiných strunných nástrojích, jako jsou například kytara nebo basová kytara. Existuje mnoho různých druhů ukulelí, které se liší velikostí a styly. Existují 4 hlavní typy ukulelí – sopránové ukulele, koncertové ukulele, tenorové ukulele a barytonové ukulele. Každý typ má svou vlastní velikost a zvuk.

Ukulele je oblíbený nástroj, který je snadno použitelný a je výborný pro začátečníky i zkušené hráče. Existuje mnoho různých druhů ukulelí, které se liší velikostí a styly a každý typ má svůj vlastní zvuk. Ukulele má bohatou historii, která sahá až do 80. let 19. století. Havajská královna Lili‘uokalani vysvětlila, že slovo „ukulele“ v překladu znamená „dar, který přišel sem“. Ukulele je skvělý nástroj pro ty, kteří se chtějí naučit hru na strunných nástrojích nebo se jen tak bavit.

Napsat komentář