Co je to enter?

admin

Co je to Enter?

Enter je klávesa na pravém okraji počítačové klávesnice. Na klávesnici s číslicovým rozšířením se opakuje na pravém kraji této číslicové části. Překlad anglického slova Enter znamená vstup, vlož, zadej, potvrď. Alternativou u starších počítačů je klávesa Return; příkladem jsou Commodore 64 a Atari.

Enter je klávesa, která je v počítačích velmi často používána a má řadu užitečných funkcí. Když použijete klávesu Enter, příkaz, který jste do počítače napsali, se odesílá do počítače nebo do jiného zařízení. Tuto klávesu lze také použít pro aktivaci nebo uzavření okna nebo pro přístup k novému menu.

Klávesa Enter se objevuje na většině klávesnic a její tvar se může lišit. Na některých klávesnicích se objevuje ve tvaru čtverce, zatímco jiné mají šipku vpravo dolů. Na některých klávesnicích je navíc používána i klávesa Return.

Enter je také běžně používán v programovacím jazyce. Například v JavaScriptu je klávesa Enter používána pro ukončení různých příkazů. Na druhé straně, ve většině programovacích jazycích Enter používáte k ukončení komentářů.

Enter se také používá ve webových prohlížečích. Například, pokud používáte prohlížeč Google Chrome, můžete stisknout klávesu Enter pro vyhledávání vyhledaného textu.

Můžete také použít klávesu Enter pro vyhledávání textu na internetu. Místo stisknutí klávesy Enter můžete stisknout klávesu mezerníku, abyste se dostali do vyhledávacího pole.

Enter je také používán v různých softwarových aplikacích. Například ve Microsoft Wordu stisknutím klávesy Enter můžete vytvářet nové odstavce nebo přeskakovat mezi odstavci.

Klávesa Enter je také používána pro potvrzení výběru nebo akce v různých aplikacích. Například ve Windows můžete stisknout Enter pro potvrzení výběru souboru nebo pro dokončení instalace aplikace.

Enter je tedy univerzální klávesa s řadou užitečných funkcí. Je používán v programování, prohlížení webu, vyhledávání a další. Pokud se chcete naučit jak používat klávesu Enter, můžete se podívat na návody online nebo do manuálu k vašemu počítači.

Napsat komentář