Co je to Semiakustická kytara?

admin

Semiakustická kytara je něco, co mnozí lidé neznají. Je to také známé jako nástroj s průhlednou konstrukcí těla. Chcete-li se dozvědět více o tomto skvělém nástroji, čtěte dál.

Semiakustické tělo je konstrukce, která kombinuje prvky akustické a elektrické kytary. I když vypadá jako plně akustická kytara, je to ve skutečnosti semi-akustická konstrukce těla se středovým masivním dřevěným blokem umístěným pod kobylkou, aby se předcházelo vytváření zpětné vazby. Tyto masivní dřevěné bloky mají tendenci zvýšit objem a vyzařování zvuku.

Semiakustické kytary se obvykle používají k hraní jazzu, blues a rocku. Spolu s elektrickou kytarou mají semiakustické kytary několik výhod. Akustické kytary mají tendenci být citlivější a mají tendenci být hlasitější, což vám umožní hrát více hlasitější písně.

Semiakustické kytary mají také několik funkcí, které jsou pro ně charakteristické. Tyto funkce zahrnují:

– Středový masivní dřevěný blok, který snižuje zpětnou vazbu

– Vnitřní snímače, které pomáhají zesílit zvuk

– Nastavitelná kobylka pro snadné nastavení zvuku

– Krásné dřevo a kvalitní povrchová úprava pro silnou estetiku

Yamaha je jedním z nejuznávanějších výrobců semiakustických kytar. Vyrábí celou řadu semiakustických kytar v různých cenových rozpětích a stupních kvality. Mezi ně patří nástroje jako Yamaha A-Series, RevStar a Pacifica.

RevStar je série semiakustických kytar založená na tradičních konstrukcích těla s moderními funkcemi. Kytary RevStar mají masivní dřevěný střed, aby se minimalizovala zpětná vazba, stejně jako nastavitelnou kobylku a snímače. Také mají položené pruty, které vám umožňují hrát pohodlněji.

Pacifica je série semiakustických kytar navržená pro hráče s různými hudebními styly. Tyto kytary mají velmi kvalitní dřevo a zvuk. Kromě toho mají také masivní dřevěný střed, aby se minimalizovala zpětná vazba, stejně jako hladkou kobylku a dobře navržené snímače.

Semiakustická kytara je skvělý nástroj pro hudebníky, kteří hledají kombinaci elektrického a akustického zvuku. Navíc, protože je semi-akustické tělo navrženo tak, aby minimalizovalo zpětnou vazbu, je to skvělý nástroj pro hraní v klubech a na koncertech.

Výroba semiakustických kytar se za posledních několik let značně zlepšila. Výrobci, jako je Yamaha, vyvíjejí nové modely, které mají kvalitní materiály a moderní funkce. Takže, ať hledáte kytaru s jedinečným zvukem nebo nástroj, který můžete hrát venku, semiakustická kytara je skvělou volbou.

Napsat komentář