Co to je Stratocaster?

admin

Co je to Stratocaster? To je kytara, která se stala legendou. Od vzniku v roce 1952 navrženého Leo Fenderem, Bill Carsonem, George Fullertonem a Freddie Tavaresem, do dnešního dne Fender Musical Instruments Corporation Stratocaster nepřetržitě vyrábí. A proč je známá po celém světě?

S Stratocasterem se vešlo mnoho inovací, které přinesly novou dynamiku a zvuk. Jednou z nich je dvojitý výřez a delší horní „roh“ pro vyváženou kytaru. Stratocaster se tak stal první kytarou, kterou bylo možné držet tak, aby se její těžiště nacházelo blíže středu.

Co se týká designu, Stratocaster je v mnoha ohledech vysoce moderní. Krk a hlavu mají tvar „C“, s perlově bílou plochou v horní části a tradičními hranatými těly. Stratocaster má tři snímače, které jsou umístěny ve vzdálenostech pro optimální zvuk. Každý snímač je také zaměřen na různé frekvenční rozsahy, čímž se získává širší škála zvuků.

Stratocaster je skutečnou ikonou rockové hudby. Ve svém rodném roce se stal nejoblíbenější kytarou na světě. Svým originálním zvukem a designem vytvořil novou kytarovou éru a stále je jednou z nejoblíbenějších kytar. V minulosti byl používán všemi hvězdami, jako je Eric Clapton, Jimi Hendrix, Dave Gilmour a Kurt Cobain.

Současný model Stratocaster je vybaven šesti strunami, krkem z mahagonu a břitovými strunovými nárazníky. Stratocaster je šesti-fázová kytara s kovovým krytem na struny. Může být nastaven pro snímání dvou, tří nebo čtyř snímačů. Mnoho kytaristů si oblíbilo Stratocaster pro jeho skvělou odezvu a obecnou přitažlivost.

Stratocaster je jednou z nejznámějších kytar na světě. To je díky jeho všestrannosti a kvalitě, díky které se stal ikonou v rocku. Může se pochlubit trvanlivým konstrukčním vzhledem a zvukem, který je stále oblíbeným mezi kytaristy všech hudebních žánrů.

Napsat komentář