Jak hraje basa?

admin

Když mluvíme o bicí a basové hře, je to jako říci, že mluvíme o základech hudby. Je to způsob, jakým se zvuk stává strhujícím pro posluchače. Basa hraje klíčovou roli při vytváření melodií.

Basa je nástroj, který se skládá ze strun, které jsou většinou z kovu nebo nylonu. Struny se drží na krku s kobylkou, která se pohybuje nahoru a dolů, a způsobí, že struny mohou být nataženy a uvolněny. Když se struny napne, způsobí, že se vytváří zvuk. Basa může být buď akustická nebo elektrická.

Pokud se ptáte, jak hraje basa, pak je odpověď jednoduchá. Basa hraje tón, který se jmenuje akord. Akord je skupina tónů, které se skládají z hlavního tónu a několika doplňkových tónů. Tón může být základním kamenem melodie.

Ať je to dur nebo moll, basa hraje hlavní tón. Když má kytara hrát akord C, tak basa zahraje na první dobu tón C. Když má kytara hrát Amoll, basa zahraje tón A. Když basa hraje jeden tón, jeho zvuk je hlubší, než když hraje více tónů současně. Je to proto, že hraje více strun najednou, čímž vytvoří komplexnější zvuk.

Jak hraju na basu je otázka, kterou si klade mnoho lidí. Pro začátečníky je nejlepší začít s jednoduchou melodií a postupně se zlepšovat. Prvním krokem je správná technika hraní. Prsty mohou být umístěny na strunách přímo pod strunami, nebo ve vzdálenosti několika milimetrů. Pak je zapotřebí, abyste stiskli strunu a zahráli jednoduchou melodii.

Také je důležité vědět, jak se posouvat mezi akordy. To je obzvlášť důležité pro vytváření melodií. Posouvání mezi akordy se dělá pomocí dvou různých způsobů. Prvním způsobem je, že držíte palec na strunách a ostatní prsty se pohybují podle akordu. Druhým způsobem je, že se nejprve posouváte mezi akordy a poté na struny.

Kromě toho, že se musíte naučit, jak hraje basa, je také důležité se naučit hrát melodie. To je to, co udělá z váš hudební zážitek dokonalý. Pro začátečníky se doporučuje, aby začali hrát jednodušší melodie, jako jsou tóny a akordy. Jakmile budete mít jistotu v tom, jak hrajete, můžete si vyzkoušet složitější melodie.

Nyní, když víte, jak hraje basa, můžete začít s hraním. Hraní basy vyžaduje trpělivost, ale jakmile se budete cítit pohodlně, budete si užívat zvuk, který vytváříte. S trochou praxe a trpělivosti budete schopni hrát složitější melodie a vytvořit hudbu, kterou budou všichni milovat.

Napsat komentář