Jak jdou po sobe struny?

admin

Máte novou kytaru a už se nemůžete dočkat, až začnete hrát? Pokud všechny struny na Vaší elektrické kytaře nejsou správně nařízené, může to znít trochu divně. Nezoufejte, natahování strun je snadné. Budete překvapeni, jak rychle to dokážete.

Pokud chcete, aby Vaše kytara zněla skvěle, měli byste struny nastavit správně. Kytarové struny po sobě od nejtenčí po nejtlustší jdou v tomto pořadí – E1, H, G, D, A, E6. To je potřeba dodržet. Jednotlivé struny bývají vždy označené, nechte si proto po ruce obal a nerozbalujte všechny struny naráz, aby se vám nepomíchaly.

Před začátkem natahování strun se ujistěte, že kobylka je přísně napnutá. Nastavte ji na horní stranu tak, aby byla na té samé úrovni jako krk kytary. Poté, co jste všechny struny na struníku nastavili, můžete začít natahovat.

Začněte se strunou E1. Nejprve se ujistěte, že struna je kolem všech šesti kolíků v krku. Pak si vezměte kobylku a natáhněte strunu. Ujistěte se, že struna je natažená, a ne příliš měkká nebo napnutá. Uvolněte kobylku a pročistěte kytaru. Ujistěte se, že struna je volně přitahována, a ne napnutá.

Poté, co jste nastavili první strunu, můžete postupovat stejným způsobem pro ostatní struny. Pokud se zdá, že se struny uvolňují, použijte klip na strunu, abyste je udrželi na místě. Když struny nastavíte, nezapomeňte je často stahovat, abyste se ujistili, že jsou pořád pevně přitahovány.

Nakonec byste měli zkontrolovat, zda jsou veškeré struny na správných místech. Když se ujistíte, že jsou všechny struny správně nastaveny, je čas vyzkoušet nějakou skladbu. Nezoufejte, pokud se Vám nedaří zahrát správné akordy – jednoduše se ujistěte, že máte správně nastavené struny.

Když jste se naučili, jak vyměnit struny na elektrické kytaře, můžete se dozvědět více o tom, jak používat ostatní nástroje, které jste si pořídili. Zkuste se naučit, jak regulovat zesilovač nebo jak sestavit kabel. S trochou praxe a úsilí budete zvládat údržbu Vaší kytary sama a budete mít vždy skvělé zvukové struny.

Napsat komentář