Jak pobídnout koně do klusu?

admin

Jak pobídnout koně do klusu?

Koně jsou úžasná zvířata, která když jsou dobře řízena a správně pobízena mohou dosáhnout skvělých výsledků. Jak tedy pobídnout koně do klusu?

Vezměme si jako příklad klus. Za předpokladu, že jezdec na jízdárně vysedává na správnou nohu (na vnější), aby dosáhl většího podšlápnutí vnitřní zadní nohy koně, musí koně pobídnout vnitřní nohou ve chvíli, kdy se sám zvedá ze sedla.

Nejdříve byste měli svému koni poskytnout dostatek času na to, aby se naučil, jak běžet a skákat klus. Ujistěte se, že si během tréninku užíváte svůj čas ať už jde o klus nebo o cokoliv jiného.

Dalším krokem je poskytnout koni správnou motivaci. Jako jezdec, měli byste být schopni pobídnout koně, aby se snažil. To může znamenat mírné použití vztyčeného hřbetu, jemné použití biče nebo mírné použití hřebenu. Kůň by měl být připraven dosáhnout požadovaného výsledku.

Dalším krokem je poskytnout koni správnou výzvu. Klus je náročný a náročným cvikem a je důležité, abyste byli schopni svému koni poskytnout dostatečnou výzvu. Ujistěte se, že máte správný tempu a že kůň může dosáhnout potřebného výsledku.

Nezapomeňte také na správnou pozornost. Je důležité, abyste se dívali na koně, když se pokoušíte pobídnout ho do klusu. Jezdec by měl být schopen koně pozorně sledovat a vyhodnotit, jak se kůň pohybuje.

Pokud je vaše motivace správná a vy se snažíte poskytnout koni správnou výzvu, nezapomeňte na správné pomůcky. Existuje řada nástrojů a pomůcek, které jsou k dispozici, aby jim pomohly při pobídnutí koně do klusu. Některé z těchto pomůcek jsou jemné tyče, biče a hřebeny. Díky těmto nástrojům budete schopni poskytnout vašemu koni odpovídající množství pobídky.

Když se snažíte pobídnout koně do klusu, je velmi důležité, abyste se ujistili, že je kůň schopen se správně pohybovat a abyste se ujistili, že je správně motivován. Jezdec by měl také věnovat pozornost pomůckám, které mohou být použity, aby se koni dosáhlo požadovaného výsledku.

Pokud se budete řídit těmito kroky, vašemu koni jistě přijde klus snadno. Nezapomeňte, že je důležité, abyste trávili čas se svým koněm a užívali si společné chvíle.

Napsat komentář