Jak poznám velikost kytary?

admin

Když se rozhodnete začít hrát na kytaru, je důležité vybrat tu správnou velikost. Celková délka nástroje sama o sobě nemusí být dostatečným ukazatelem, zda je velikost pro vás vhodná. Nejlepším způsobem, jak zjistit přesnou velikost, je změření mensury kytary. Mensura je vzdálenost od nultého pražce po kobylku (místo, kde se struny chvějí).

Když se rozhodnete pro výběr kytary, existuje několik faktorů, které byste měli vzít v úvahu. Je důležité zjistit, jestli hrajete na kytaru v leže nebo v sedě. Obecně platí, že když hrajete na kytaru v sedě, potřebujete menší nástroj, než když hrajete na kytaru v leže. Velikost strun také hraje roli. Struny velikosti 0,09 až 0,46 jsou nejběžnější a obecně platí, že čím menší jsou struny, tím je nástroj menší.

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je potřeba zvážit při výběru kytary, je rukojeť. Je důležité, aby byla rukojeť pohodlná a měla požadovanou velikost. Vybírat lze z různých typů rukojetí, například klasický „C“ tvar nebo „V“ tvar.

Dalším faktorem, který byste měli vzít v úvahu při výběru kytary, je délka struny. Délka struny by měla být taková, aby se struny dotýkaly kobylky, pokud jsou vytažené po celé délce kytary. Nesprávná délka struny může způsobit, že struny nezůstanou napnuté a budou se jednoduše „chvět“.

Pokud jste si již vybrali vhodnou velikost kytary, je důležité si uvědomit, že to není jediná věc, kterou je potřeba zvážit. I když je velikost kytary správná, je nutné si uvědomit, že i samotné nastavení kytary může ovlivnit zvuk. Nastavení kytary je také důležité pro správnou hru.

V každém případě, pokud se rozhodnete pro koupi kytary, je nejlepší, když si kytaru vyzkoušíte osobně. Tím získáte nejlepší představu o tom, která velikost je pro vás nejvhodnější. Před zakoupením kytary si také můžete vyzkoušet různé typy strun a hmatníků, abyste zjistili, který je pro vás nejlepší.

Koupě kytary by měla být zábava a pokud víte, jak zvolit správnou velikost, získáte zážitek, který se vyplatí. Přestože je začátek hraní na kytaru těžký, změřením mensury je možné snadno určit správnou velikost. Takže, ať už hrajete leže nebo sedě, s vhodně zvolenou velikostí kytary se můžete pustit do hraní.

Napsat komentář