Jak poznat druh kytary?

admin

.

Začínáš učit hru na kytaru a nemůžeš se rozhodnout mezi klasickou a akustickou kytarou? Pokud se o to pokoušíš a začínáš hledat informace, s největší pravděpodobností už jsi zjistil, že rozdíly mezi oběma typy kytar jsou značné. Než se rozhodneš, kterou kytaru si máš pořídit, je dobré si zopakovat základní rozdíly mezi oběma modely, abys mohl vybrat ten správný typ pro sebe.

Klasická kytara je zřejmě nejznámější typ kytary. Zpravidla se vyrábí ve čtyřech velikostech a je vybavena širokým hmatníkem. Struny jsou měkčí nylonové a zvuk kytary je tenký a jemný. Je to vhodná volba pro hráče, kteří se snaží vytvářet jemné, klasické zvuky.

Druhým typem kytary je akustická kytara. Tento typ kytary má úzký hmatník a je vybaven kovovými strunami. Jeho zvuk je silnější a má větší dynamiku než zvuk klasické kytary. Dostupné jsou různé velikosti i tvary kytar. Akustické kytary jsou vhodné pro vytváření živého zvuku a jsou oblíbené u skupin, které hrávají před publikem.

Aby sis mohl vybrat ten správný typ kytary, je důležité, aby sis ujasnil, jaké zvuky se snažíš vytvářet a jaký zvuk se ti nejvíc líbí. U klasické kytary budou struny měkčí a zvuk jemnější a u akustické kytary bude zvuk silnější a dynamičtější. Oba typy kytar mají své výhody a nevýhody, takže je důležité si uvědomit, jaké zvuky a techniky se snažíš vytvářet.

Rozhodnutí mezi klasickou a akustickou kytarou není lehké, ale věříme, že informace poskytnuté v tomto článku ti pomohou se rozhodnout pro ten správný typ pro tebe. Uvědom si, že rozdíly mezi oběma typy kytar jsou značné, takže si udělej čas a vyzkoušej si oba typy, abys se mohl rozhodnout, který je pro tebe nejvhodnější.

Napsat komentář