Jak se naučit hrát na kytaru akordy?

admin

Chcete se naučit hrát akordy na kytaru? Možná jste si mysleli, že to bude obtížné. Ale když se tomu dá dostatečná pozornost, je to jednodušší než byste si mysleli! Akordy na kytaru jsou základním kamenem pro začátečníky a mohou být velmi účinnou metodou pro rychlé naučení se hrát.

Nejdříve si musíte pochopit, jak akordy na kytaře fungují. Akordový diagram znázorňuje struny zleva doprava od nejtlustší struny po nejtenčí, tzn. zleva jsou to struny E, A, D, G, H, E. Dále vidíte na diagramu puntíky, to jsou místa, kde se mají struny zmáčknout. Číslo v puntíku znamená prst, který má strunu zmáčknout (1 – ukazovák, 2 – prostředník, 3 – prsteník, 4 – malíček).

Když už máte základní představu, jak hrát akordy na kytaře, je čas začít s tréninkem. Začněte s jednoduchým akordem. Používejte akordový diagram jako referenci, abyste měli přesnou informaci o tom, co musíte udělat. Ujistěte se, že máte správné prsty na správných strunách a stlačte je.

Když se naučíte jednoduchý akord, zkuste ho hrát několikrát. Najděte jeho rytmus a hrujte jej několikrát v kuse. To vám pomůže, abyste se s ním lépe sžili a získali dovednosti.

Poté, co si vytrénujete jeden akord, můžete se pokusit zahrát několik akordů po sobě. Naučte se je postupně a přidejte je po jednom. Čím více akordů se naučíte, tím více bude vaše hra plynulejší.

Naučte se také některé základní techniky na kytaru, jako je měkčení a zpětné hraní. Měkčení je technika, ve které se struna po máčknutí okamžitě uvolní. Je to velmi užitečná technika pro zesílení zvuku akordu. Zpětné hraní je technika, která se používá k oživení zvuku akordu.

Nakonec se můžete pokusit o nějaké složitější akordy. Zkuste najít akordy, které mají několik punktů. Budete muset zmáčknout několik strun současně.

Jak vidíte, akordy na kytaře můžete hrát rychleji než se může zdát. Trénujte každý den a budete se brzy cítit jako profesionální hráč. Díky akordům na kytaře budete mít skvělé základy pro další hru. Takže se do toho pusťte a užívejte si hraní.

Napsat komentář