Jak si naladit kytaru bez ladičky?

admin

Pokud patříte mezi muzikanty, kteří mají někdy problémy s naladěním kytary, pak vám jistě přijde vhod následující návod, jak kytaru naladit bez použití ladičky. Ať už jste začátečník, nebo profesionální kytarista, vždy je dobré znát základní metody, jak naladit kytaru.

Ladění kytary bez ladičky může být v první chvíli náročné, ale není to nemožné. Sousední struny na kytaře jsou od sebe vzdálené o pět půltónů – pět pražců. Takže když zahrajete tón „E“ na pátém pražci, měli byste si všimnout, že struna „A“ je odlišná. Tato informace vám poskytne dostatek informací pro naladění struny „A“.

Stejným způsobem můžete postupovat i u ostatních strun. U jednotlivých strun se snažte, aby všechny byly laděny stejně. Někteří kytaristé mohou mít potíže s udržením stejného tónu po delší dobu, proto je důležité, abyste postupovali pomalu a postupně.

Další důležitou věcí je, že když ladíte strunu „E“, všimněte si, že je vždy poněkud napnutá než ostatní struny. To je proto, že se používá v různých hloubkách. To může znamenat, že budete muset naladit struny „A“, „D“ a „G“ o něco více než „E“.

Udržet kytaru laděnou může být také těžké. Existují různé věci, které můžete udělat, abyste udrželi kytaru laděnou, například použití měniče tónu, který vám umožní lehce upravit tón a udržet ho po dlouhou dobu.

Vzhledem k tomu, že naladění kytary bez ladičky může být pro mnohé těžké, je důležité, abyste se učili a trénovali. Pomáhají také různé video tutoriály, které vám pomohou při ladění kytary. Navíc, jednou když se naučíte, jak kytaru naladit bez ladičky, nebudete muset znovu investovat do ladičky.

Ladění kytary bez ladičky není zrovna jednoduchý úkol a může být občas frustrující. Musíte trpělivě vytrvat, jinak se můžete snadno ztratit. Proto buďte trpěliví a nenechte se odradit. Po chvilce tréninku budete mít kytaru naladěnou a zahrajete si svoje oblíbené skladby s hrdostí.

Napsat komentář