Jak snížit dohmat u kytary?

admin

.

Jak snížit dohmat u akustické kytary?

Kapela se chystá na koncert a kytarista se snaží nastavit svou kytaru tak, aby byla ve všech směrech dokonale zvukově vyvážená. Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musí udělat, je nastavení dohmatu. Správné nastavení dohmatu je velmi důležité pro zajištění kvalitního zvuku akustické kytary.

Proces nastavení dohmatu na akustické kytaře je poměrně zdlouhavý. Abyste mohli začít, musí být vše ostatní nastaveno. Všechny struny musí být napnuté do stejného napětí. Dále je nutné nastavit vzdálenost mezi strunami. Poté je nutné nastavit výšku tónů.

Abyste dosáhli co nejlepšího zvuku, musíte snížit nebo zvýšit sedlový pražec. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je vyjmout sedlový pražec z kobylky a následně jej zbrousit na nižší výšku. Tím se sníží dohmat.

Při zbroušení sedlového pražce je důležité postupovat velmi opatrně. Pokud si nejste jistí svými schopnostmi, doporučujeme vám nechat to na profesionálovi.

Nastavení dohmatu je velmi důležité pro zajištění kvalitního zvuku akustické kytary. Pokud se vám nepodaří nastavit dohmat správně, můžete se setkat s nepříjemnými zvukovými problémy, které mohou zničit celou hudební produkci.

Když se vám podaří nastavit dohmat správně, můžete se těšit na kvalitní zvuk a skvělý koncert. Takže, když budete chtít nastavit dohmat u akustické kytary, postupujte velmi opatrně a dbávejte na detaily.

Napsat komentář