Jak vybrat basové kombo?

admin

Když se vám líbí basová hudba, určitě jste už uvažovali o tom, že byste si pořídili basové kombo. Vybírat si ale může být občas těžké, protože je tu tolik možností a funkcí. Naštěstí jsme pro vás připravili tento článek, který vám pomůže vybrat si to nejlepší basové kombo pro váš zvuk.

Nejprve byste se měli rozhodnout, jaký typ basového zvuku chcete mít. Vyberte si oblast, kterou chcete hrát, a podle toho se zaměřte na specifickou sadu komponentů. Pokud chcete kombo používat i jinde než doma, pořiďte si alespoň 2×10“ nebo 1×15“ varianty reproduktorů. Pro jazz, folk a jemnější akustické styly by mohlo stačit i kombo s 1×12“ repro.

V případě basového zesilovače byste se měli zaměřit na samostatnou hlavu a reprobox, protože vám poskytnou větší flexibilitu. Velmi častým standardem je kombinace bedny 4×10“ a zesilovače o výkonu 400 až 600 W. Takový zesilovač by měl být dostatečný pro všechny typy venkovních akcí, jako jsou koncerty nebo festivaly.

Mezi další důležité funkce patří efekty, takže se ujistěte, že vámi vybrané basové kombo má vlastní efektový procesor. Efekty jsou skvělým nástrojem pro kreativní hráče, protože jejich použitím můžete svůj zvuk obohatit a vyrobit ho jedinečným.

Další důležitou funkcí je zkreslení. Mnoho basových komb je vybaveno selektivním zkreslením a zvyšuje tak schopnosti vašeho zesilovače. Je důležité vědět, že zkreslení může ovlivnit zvuk, takže pokud chcete čistý zvuk, měli byste se vyhnout zkreslení.

Nakonec byste se měli podívat na počet kanálů. Pokud chcete hrát s různými nastaveními, měli byste zvolit basové kombo s několika kanály. Také se ujistěte, že je tu dostatek vstupů pro připojení dalších nástrojů.

Vybrat si správný basový aparát pro vaše potřeby a styly je velmi důležité. Díky našemu článku jste si už možná udělali lepší představu o tom, co hledat, když vybíráte basové kombo. Nezapomeňte také porovnat ceny a zvážit, která kombinace bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám a požadavkům. Vyberte si kombo, které nejlépe odpovídá vašímu stylu a budgetu, a brzy budete hrát basovou muziku s profesionálním zvukem.

Napsat komentář