Jak vybrat pouzdro na housle?

admin

Výběr správného pouzdra na housle je jedním z nejdůležitějších kroků, které musíte učinit, pokud jste nástrojovým nadšencem. Houslové pouzdro chrání housle před poškozením a nečistotami. Vybrat si správné pouzdro na housle může být někdy náročné, protože je mnoho druhů a velikostí houslových pouzder.

Níže vám poskytneme některé základní informace o tom, jak vybrat správné pouzdro na housle. První věc, kterou je třeba vědět, je délka nástroje, kterou budete používat. To je nezbytné k výběru správné velikosti pouzdra na housle. Pouzdra na housle se liší v délce od 15 cm až do 58 cm. Nejčastěji se vyskytující velikosti jsou 1/4, 1/2, 3/4 a plné velikosti.

Pouzdro na housle 1/4 je vhodné na nástroj pro děti od 5 do 7 let. Nejlépe pro ně padnou nástroje s délkou mezi 18 až 24 cm. Pouzdro na housle 1/2 je obvykle doporučeno pro děti od 8 do 11 let. Padnou na ně nástroje s délkou mezi 25 až 31 cm. Obal na housle 3/4 je běžně určen hráčům od 9 do 12 let. Vyhovuje nástrojům o délce 32 až 37 cm.

Naproti tomu, pouzdro na celé housle se standardní délkou 58 cm je nejvíce obvyklá velikost a může se použít pro všechny druhy nástrojů, od dětí až po dospělé.

Kromě toho je důležité vědět, jakou funkcionalitu vyžadujete od vašeho pouzdra. K dispozici jsou klasické pouzdra na housle s zipem, pouzdra s rozepínacími zipy, pouzdra s kapsami a vícevrstvá pouzdra, která mají jednu nebo více vnitřních kapes. Tímto způsobem můžete usnadnit přenášení nástroje a jeho příslušenství, jako jsou ladičky, smyčce a klíče.

Kromě toho je důležité věnovat pozornost materiálu, ze kterého je pouzdro vyrobeno. Obecně jsou vyrobeny z kůže nebo polyesteru. Polyesterové pouzdro je vhodné pro každodenní používání, protože je odolné vůči poškrábání a stříkající vodě. Kůže je také dobrou volbou, protože je velmi trvanlivá a odolná, ale je také dražší.

Vybrat správné pouzdro pro vaše housle může být obtížné, ale pokud budete postupovat podle výše uvedených pokynů, měli byste si snadno vybrat správnou velikost a typ pouzdra. Můžete najít širokou škálu pouzder na housle v obchodech se hudebními nástroji nebo si je můžete pohodlně objednat online na stránkách Alza.cz. Ať už vybíráte pouzdro na své housle pro dospělého nebo dítě, je důležité, aby se vám líbilo a bylo pohodlné používat. Takže to je asi vše o tom, jak vybrat správné pouzdro na housle. Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, neváhejte a požádejte o radu odborníka.

Napsat komentář