Jak vypadá Kontrabas?

admin

Updated on:

Kontrabas je důležitou součástí dechových a strunných nástrojů. Jeho první nástroje byly vyrobeny ve 16. století a od té doby se vývoj neustále zdokonaloval. Kontrabas má zcela unikátní zvuk a jeho tělo je mnohem větší než u jiných strunných nástrojů. Jak tedy vypadá kontrabas?

Kontrabas má dlouhé a štíhlé tělo, které je obvykle stejně široké jako violoncello. Je vyroben z měkkých druhů dřeva, jako je javor nebo smrk, s tmavou povrchovou úpravou. Jeho hlava je tvořena masivním kusom dřeva se šesti otvory na kobylku, která drží struny. Kontrabasový smyčec je rovněž dřevěný a má stuhu z koňských žíní.

Kontrabas se ovládá třemi způsoby. Zaprvé má ovládací prvky – klávesy, které změňují tón nástroje. Tyto ovládací prvky mohou být umístěny na levé, nebo na pravé straně nástroje. Zadruhé, jsou tu ovládací prvky pro ladění. Když jsou tyto prvky správně nastaveny, kontrabas se může snadno ladit. A nakonec je tu tzv. šroubovák, který se používá k určení délky strun.

Kontrabas je nástroj, který se hodí k mnoha různým hudebním žánrům. Je to důležitá součást orchestru, ale může být také součástí kapely. Obvykle jeho zvuk hraje důležitou roli v vytváření rytmu a melodie. Kontrabas je také velmi populární mezi jazzovými a bluesovými hudebníky.

Kontrabas je úžasný nástroj, který může hudbě dodat hloubku a zajímavost. Jeho unikátní zvuk může přidat hloubku a komplexnost vaší hudby. Pokud jste hudebník, který se chce naučit hrát na kontrabas, určitě stojí za to se na tento nástroj podívat blíže. Kontrabas je nástroj, který by měl mít ve svém arzenálu každý hudebník.

Napsat komentář