Kdo zpíval v Bohemian Rhapsody?

admin

Updated on:

Kdo zpíval v Bohemian Rhapsody? To je otázka, na kterou řada lidí kladla od chvíle, kdy byla oznámena existence filmu Bohemian Rhapsody o skupině Queen. Od té doby se vůči otázce objevilo nespočet odpovědí, než nakonec skončil film a všichni mohli spatřit, že Rami Malek hrál roli Freddieho Mercuryho. Mnozí se však ptali, zda jeho hlas byl skutečný. Odpověď je překvapivá: ne.

I když Rami Malek jako Freddie Mercury vypadá, jako on zpívat neumí. To totiž neumí nikdo. Dost podobný hlas má ale kanadský zpěvák Marc Martel, s kterým Brian May a Roger Taylor navázali úzkou spolupráci. Na chystaném soundtracku bude použita originální hudba Queenů, ale vokály, to bude směs Mercuryho a Martela.

Ale ještě než se dostaneme k otázce „Kdo zpíval v Bohemian Rhapsody“, pojďme se na film podívat blíže. Bohemian Rhapsody je osmdesátá letá odysea kapely Queen, která se po většinu času pohybuje výhradně v 70. letech až po její úspěšnou budovatelskou přestávku v pozdních 80. letech. Je založena na skutečném životě všech členů kapely, a zatímco všichni jiní členové mají svůj prostor na plátně, je důraz kladen především na fenomenálního frontmana skupiny, Freddieho Mercuryho.

Když jde o skutečnou muziku, Bohemian Rhapsody je opravdovou památkou. Originální hudba skupiny Queen zaznívá z filmu až do posledního tónu a její okamžitý dopad na diváky se nedá popřít. Je to něco, co si můžete vychutnat i po zbytek života.

A teď k té otázce „Kdo zpíval v Bohemian Rhapsody?“. Díky kombinaci Malekových schopností a hlasu Martela je skutečným hlasem Freddieho Mercuryho. To znamená, že celý proces vytváření soundtracku Bohemian Rhapsody byl obtížný, protože se museli naučit, jak pracovat s hlasem Queenů a nakonec ho zkombinovat s hlasem Martela.

Vzhledem k tomu, že to byla obtížná práce, je logické, že když se soundtrack konečně dokončí, bude to vysoce ceněné dílo. Jedno je jisté, že Freddieho Mercuryho a jeho unikátní hlas, který je jedinečným symbolem skupiny Queen, bude pořád naživu a bude žít ještě dlouho poté, co se Bohemian Rhapsody stane minulostí.

Napsat komentář