Kolik bas piva se vejde na paletu?

admin

.

Pivo je jednou z nejoblíbenějších nápojů ve světě. Bez něj se všude žít nedá, protože od jednoho kraje k druhému se odlišuje jeho chuť, aroma i výrobce. A to všechno je přenášeno skrze logistiku a obalový průmysl.

Kolik basů piva se vejde na paletu? Na tuto otázku se může ptát každý, kdo se zajímá o obalový průmysl. Odpověď je jednoduchá: Europaleta má rozměry 1200 x 800 mm a tím pádem se na ni vejde přesně 8 pivních přepravek. Ani centimetr nepřijde nazmar.

Vyrábějí se samozřejmě i alternativy k europaletám, ale i ty vychází z rozměrů palet a klasických přepravek. V naší nabídce tak najdete třeba basu pro 10 piv s rozměry 400 x 200 mm. A stejně tak se nachází i basy na méně piv, například 6 piv nebo 4. Celkový počet piv na paletě závisí tedy na velikosti basu.

Výrobci piva mají různé požadavky na objem přepravky. Někteří vyžadují, aby se basa vešla na paletu, protože to usnadňuje jejich skladování a manipulaci. Jiní vyžadují, aby byla přepravka pevná, protože jejich pivo musí být ochráněno před poškozením. Proto se vyrábějí různé velikosti a materiály bas, aby vyhovovaly všem potřebám zákazníků.

Mnoho pivovarů vybírá obalové materiály, které jsou odolné vůči poškození a mají dostatečnou odolnost, aby ochránily pivo. Při jejich výběru se také zohledňuje ekologická stránka – obalové materiály musí být recyklovatelné, aby se snížily uhlíkové emise.

V obalovém průmyslu musí být osoby, které se zabývají výběrem vhodných materiálů, vytvářením návrhů a výrobou obalů. Musí také zajistit, aby obal byl v souladu s požadavky výrobce piva. Musí dohlédnout na kvalitu obalu, aby splňoval všechny požadavky.

Naštěstí se v obalovém průmyslu vyrábí velké množství obalů na pivo, které se dají použít v různých podmínkách. Proto se každý výrobce může obrátit na odborníky z obalového průmyslu a najít obal, který splňuje jeho požadavky.

Pokud hledáte odpověď na otázku „Kolik basů piva se vejde na paletu?“, máme pro vás odpověď. Na jednu europaletu se vejde přesně 8 pivních přepravek. Existují samozřejmě i jiné velikosti a materiály, které mohou vyhovovat všem požadavkům výrobců piva. Ať už se jedná o bezpečnost, manipulaci nebo ekologickou stránku.

Napsat komentář