Kolik půllitrů je metr piv?

admin

Kolik půllitrů je metr piv? Pokud jste milovníci piva, pravděpodobně víte, co je to metr piv. Je to tradiční česká míra množství vypitého piva, která se často používá jako výhra sázky nebo jiné chlapské soutěže.

To, kolik půllitrů je v jednom metru, závisí na tom, jakou formou je pivo servírováno. Pivní mugy s uchem obvykle obsahují půllitr, takže do jednoho metru se vejde 11 natočených tradičních půllitrů s uchem a jeden velký panák rumu – říká se tomu nejdelší český long drink 🙂

Pokud jde o lahvové pivo, je to trochu odlišné. Můžete si vybrat lahve piv s 0,33 litrovou kapacitou nebo 0,5 litrovou kapacitou. Pokud vyberete lahve o objemu 0,33 litru, vejde se do jednoho metru 16 kousků. Pokud jsou to lahve o objemu 0,5 litru, vejde se do jednoho metru 14 kousků.

Beershop.cz nabízí tradiční dřevěný nosič se sklenicemi a lahvemi piv. Je to perfektní dárek pro milovníky piva, protože obsahuje 11 kousků 0,5 litrových lahví a jeden 0,33 litrový kousek. Takže do tohoto nosiče se vejde celý metr piv – 14 lahví.

Pokud chcete, můžete si také vyrobit vlastní metr piv. Stačí si pořídit dostatečné množství piva v lahvích nebo natočit půllitry na míru. Bez ohledu na to, jaký druh piva si vyberete, zaručujeme, že se při přípravě metru pivu dobře pobavíte.

Metr piv je vynikající způsob, jak si užít večer s přáteli. Je to skvělý způsob, jak se vymanit z stereotypů a prožít něco nového. To však neznamená, že byste se měli přehnat. Používejte metr piv s mírou a užívejte si pořádnou zábavu.

Napsat komentář