Co je kytara Španělka?

admin

Co je kytara Španělka?

Mluvíme-li o kytaře španělce, pak máme na mysli klasickou kytaru. Tato kytara se vyznačuje širším krkem, plochým hmatníkem a natahují se na ní nylonové struny. Tyto struny poskytují pohodlnou hru všemi prsty a uplatní se hlavně v klasické hudbě nebo v žánrech jako flamenco. To je také důvod, proč se kytara španělka pojmenovala po Španělsku.

Klasickou kytaru lze pořídit v mnoha různých provedeních. Existují kytary s tělem z dřeva, kytary s plastovým tělem a dokonce i kytary s akrylovým tělem. Samozřejmě jsou i kytary s elektrickým tělem. Navíc můžete vybírat mezi různými velikostmi a stupni.

Španělské kytary mají také několik dalších zajímavých prvků. Například jsou vybaveny kovovými kobylkami, které lze nastavit na libovolnou výšku, aby se usnadnila hra. Struny obvykle obsahují měděný drát, aby získaly zvuk s větším polem působnosti. Některé španělské kytary mají i speciální kobylky, které jsou vyrobeny z dřeva nebo plastu a zajišťují jemné zvukové efekty.

Klasické kytary se obvykle hrají na plechové klíny nebo na nylonový hřeben. Hřeben je velmi jemný a lehký, proto se obvykle používá pro úpravu zvuku a zlepšení jemnosti. Plechové klíny se více používají pro rychlou hru a silnější zvuk.

Kytary španělky jsou ideální pro všechny, kteří se chtějí naučit hrát klasickou hudbu nebo jiné hudební žánry. Jsou velmi známé pro svůj jemný zvuk a jsou ideální pro začínající kytaristy. Kvůli své šíři krku jsou i velmi pohodlné pro hru všemi prsty.

Pokud se chcete naučit hrát na kytaře španělce, nebo se jen chcete dozvědět více o tomto nástroji, navštivte stránku Kytary.cz. Tam najdete různé typy klasických kytar, popisy různých typů kobylky a strun a mnoho dalších užitečných informací.

Co je kytara španělka? Je to velmi známá, klasická kytara, která se používá především v klasické hudbě, ale i v jiných hudebních žánrech. Má širší krk, plochý hmatník a natažené nylonové struny, díky kterým se s ní dá hrát pohodlně všemi prsty. Díky své jemnosti a pohodlí je španělská kytara oblíbeným nástrojem pro začínající kytaristy. Pokud se chcete dozvědět více o tomto nástroji, navštivte stránku Kytary.cz.

Napsat komentář