Co se dá vyrobit z mušlí?

admin

Kdo by neznal kouzlo moře? Zářivé barvy, příjemná teplota a k nezaplacení tajemné bohatství, které nám slunné rybářské ráje poskytují. Od jemných třpytek přes zářivé barvy škeblí, mušlí až po velké kameny. Tyto přírodní materiály můžete využít pro různé způsoby, které oživí váš domov a zpříjemní jeho atmosféru.

Nejvíce se hodí mušle, jejichž pestrobarevnost a propracovaný design vás okouzlí. Vyberte si ty, které se vám nejvíce líbí, a začněte si s nimi hrát. Máte-li dostatek mušlí, můžete si z nich vyrobit závěs nebo například závěsný kryt na lampu či lustr nebo jen visací dekoraci na stěnu. Použijte provázek, ideální je jutový nebo lýkový, protože jsou přírodní a k mušlím se hodí nejlépe. Máte-li to štěstí, můžete sehnat i kousek rybářské sítě.

K výrobě dekorace můžete použít jak jednotlivé mušle, tak i menší skupinky. Kombinujte je s většími kameny a dalšími přírodními materiály. Vyrobte si krásnou mořskou dekoraci na dveře, která bude zdobit váš pokoj. Mušle můžete pověsit na koště nebo na čelo postele. Díky této dekoraci budou váš pokoj plný jemných barev moře.

Vytvářet přírodní dekorace můžete také na dřevěných plochách. Vyberte si například starý dřevěný stůl a potom si dejte záležet při výběru mušlí. Ukažte svou kreativitu a vytvářejte zajímavé kompozice. Můžete vyzdobit i kovové předměty, například vázu, šperky či květináč. Pokud se vám podaří dobře zkombinovat materiály, výsledný efekt bude nezapomenutelný.

Nezapomeňte, že můžete použít i jiné mořské poklady. Kombinovat můžete mušle, větší kameny, korálky, škeble, křídla krabů, mušle s končetinami ryb a další. Z těchto přírodních materiálů vyrobte obraz či koláž nebo je použijte do vázy. Také je můžete použít na kusy nábytku nebo jako výzdobu okenního parapetu.

Vytvářet dekorace z mušlí je opravdu snadné a zábavné. Je to úžasný způsob, jak oživit váš domov a užít si kouzlo mořských pokladů. S trochou trpělivosti a invence můžete vytvářet úžasné dekorace, které budou váš domov provonět vzpomínkami na léto u moře.

Napsat komentář