Co se nesmí na Zanzibaru?

admin

Vášnivě se připravujete na svou dovolenou v Zanzibaru? Gratulujeme! Je to nádherné místo, které nabízí mnoho možností pro nezapomenutelné zážitky. Chcete být jistí, že se zde pobavíte, aniž byste porušili zákon? To je správná myšlenka! Proto byste si měli být vědomi toho, co se nesmí v Zanzibaru.

V Zanzibaru platí stejné zákazy jako v Tanzanii. Zakázáno je vývoz jakéhokoli předmětu vyrobeného z divoké zvěře (trofeje, slonovinové výrobky, kožené výrobky), vývoz divokých zvířat, hmyzu nebo rostlin. Plastikové sáčky a tašky jsou také zakázány.

Ujistěte se, že si vezete jen to, co je legální a bezpečné. Měli byste si také být vědomi toho, že místní obyvatelé často cítí stejný odpor k pohledávkám jako některé země. Proto vás prosíme, abyste byli ohleduplní a nepořizovali si předměty pohledávek.

Dalším důležitým aspektem bezpečnosti je dodržování místních zákonů. V Zanzibaru je zakázáno vystoupení během večerních oslav. Zákaz se vztahuje i na nošení odhaleného oblečení, včetně odhalených ramen a stehen. Také je zde zakázáno, aby se příliš blízko fotografovalo členům místních komunit bez jejich souhlasu.

Zákazy mají na Zanzibaru důležitou úlohu v zajištění bezpečnosti. Jelikož je to velmi cílený turistický cíl, existuje zde mnoho oblastí, které jsou pro turisty zakázané nebo zakázané. To zahrnuje oblasti, jako je například modrý korálový útes, kde je zakázáno šnorchlování a potápění. Také byste měli mít na paměti, že v některých oblastech je zakázáno náhodné fotografování.

Když jde o peníze, vyhněte se nákupu místních měn vyrobených z kovu. Tyto peníze jsou nelegální. Dále byste si měli být vědomi toho, že na Zanzibaru je zakázáno obchodování s drogami, obchodování s lidmi a porušování autorských práv.

Pokud jde o dopravu, existují také některá pravidla, která je třeba dodržovat. Mezi ně patří například zákaz jízdy na soukromém pozemku nebo bez souhlasu vlastníka pozemku. Také je zakázáno brát s sebou na palubu lodí nebo vrtulníků bez povolení.

Doufáme, že vám tento článek pomohl připravit se na bezpečnou dovolenou v Zanzibaru. Také doufáme, že si budete vědomi toho, co se zde nesmí a že budete dodržovat pravidla. To vám pomůže užít si nezapomenutelné zážitky bez toho, abyste porušili zákon. Užijte si dovolenou a buďte opatrní.

Napsat komentář