Co se říká na pohovoru?

admin

Příprava na pohovor je klíčová, ať už se snažíte získat svou první práci nebo hledáte práci v jiném oboru. Příprava vám může pomoci při získání práce a při tom, abyste v pohovoru působili sebejistě a profesionálně. Když se připravujete na pohovor, je třeba vědět, co říct na začátku.

„Rád/a vás poznávám.“ Tato fráze je základním kamenem pozdravu, který zahájí pohovor. Je to jednoduché a formální, ale je to také velmi profesionální a sebejisté. Být schopni začít pohovor tak, že okamžitě vyjádříte svůj zájem o práci, bude pro váš protějšek důkazem toho, že jste připraveni na pohovor.

„Děkuji, že jste si na mě udělali čas.“ Je důležité, abyste se vášmu protějšku v pohovoru poděkovali. Často může trvat hodně času, než si majitelé firem vyberou vhodného kandidáta na pohovor a je důležité, abyste jim to vyjádřili. Vyjádřením vděku také ukážete, že jste se snažili připravit na pohovor a že si vážíte toho, co váš protějšek dělá.

„Přečetl/a jsem si popis práce.“ Toto je další dobrý způsob, jak ukázat, že jste se snažili připravit na pohovor. Přečtením popisu práce ukážete, že jste se seznámili s požadavky na pozici, a že vám není potřeba další vysvětlení.

„Zjistil/a jsem si informace o vaší firmě.“ Na tento pohovor byste měli přijít dobře informováni. Ukážete-li, že jste se nad vaším potenciálním pracovním místem zamýšleli, bude to pro váš protějšek velmi dobře vnímáno.

„Rád/a bych se o firmě dozvěděl/a ještě více.“ Na závěr pozdravu můžete nabídnout, že byste rádi zjistili více informací o firmě. To znamená, že jste připraveni přijmout práci, pokud jste ji dostali, a že se o firmu budete zajímat.

„Tato práce zní opravdu zajímavě.“ Dalším způsobem, jak začít pohovor, je vyjádření zájmu o pozici. Místo toho, abyste se ptali na další informace, můžete jen říct, že je to pro vás zajímavá práce a že vás zajímá více informací.

„Popis práce dokonale odpovídá mé kvalifikaci.“ Tuto větu můžete použít, pokud se domníváte, že máte kvalifikaci potřebnou k tomu, abyste vyplnili tuto pozici. Ukážete tak, že jste se seznámili s požadavky pozice a že jste si jistí, že jste dokonale připraveni vyplnit ji.

Příprava na pohovor je klíčem k úspěchu. Když se připravujete na pohovor, je důležité, abyste se seznámili s popisem práce a informacemi o firmě a abyste si uměli poradit s každou situací v pohovoru. Začněte tím, že vyjádříte váš zájem a poděkujete svému protějšku za to, že si na vás udělal čas. Dále můžete říct, že jste zjistili informace o firmě a že vás práce zajímá. Ukážete tím, že jste dobře připraveni a připraveni začít.

Napsat komentář