Jak číst tabulatury na kytaru?

admin

.

Když se učíte hrát na kytaru, je důležité vědět, jak číst tabulatury. Tabulatury jsou notové záznamy, které vám říkají, které struny máte zahrát a na kterých pražcích je třeba strunu přitlačit. Při čtení tabulatur se můžete dozvědět, které tóny musíte zahrát, aniž byste museli vědět, jaké akordy to jsou nebo jaký je jejich název. To je důvod, proč jsou tabulatury obzvláště užitečné pro hráče, kteří se učí hrát na kytaru.

Když se učíte číst tabulatury, je důležité pochopit, jak jsou uspořádány. Tabulatury se skládají z několika čar, které představují jednotlivé struny kytary. Čísla, která jsou na čarách, udávají číslo pražce, před kterým je třeba strunu přitisknout k hmatníku. Číslo 0 znamená úder na prázdnou strunu, zatímco písmeno x znamená tlumení hranou dlaní ruky, kterou hrajete na struny.

Existují některé další symboly, které se mohou objevit v tabulaturách. Mezi tyto symboly patří staccato (uvedené jako malé tečky pod čísly pražců), vibrato (uvedené jako křížky nad čísly pražců) a hammer-on (uvedené jako údaje „h/“ a „p/“ mezi dvěma čísly pražců). Tyto symboly vám říkají, jak hrát určité pasáže a jak je rozvíjet.

Když začnete hrát skladbu, je důležité začít s tím, že se učíte jednotlivé akordy. Když se naučíte základní akordy, můžete začít učit jednotlivé pasáže skladby. Začněte tím, že si všimnete, jaké číslo pražce je uvedeno na čarách. Pak můžete začít hrát pasáž, drnkáním na příslušné struny na příslušných pražcích. Ujistěte se, že se držíte tempo skladby a že zahrajete každou strunu, jak je popsáno v tabulatuře.

Když se učíte hrát na kytaru, je důležité si uvědomit, že čtení tabulatur není vždy snadné. Může trvat nějakou dobu, než se naučíte číst tabulatury rychle a přesně. Nejlepší způsob, jak se to naučit, je trénovat. Čím více budete hrát skladby, které vyžadují čtení tabulatur, tím rychleji se naučíte číst.

Pokud se snažíte naučit hrát na kytaru, je důležité se naučit číst tabulatury. Tabulatury jsou notové záznamy, které vám říkají, které struny máte zahrát a na kterých pražcích je třeba strunu přitlačit. Tabulatury vám také ukazují, jaké další techniky můžete použít, abyste dosáhli požadovaného zvuku. Když se naučíte číst tabulatury, můžete si vychutnat proces hraní skladeb a vylepšit své umění. Proto se učit číst tabulatury – to vám pomůže stát se lepším hráčem.

Napsat komentář