Jak zapnout ladičku?

admin

Naladit ladičku může být v počátcích matoucí. Jedná se o jednoduchý proces, který však vyžaduje trpělivost a pozornost. Pokud jste se rozhodli ladičku naladit sami, pak se vám následující tipy určitě budou hodit.

Nejdříve si natočte displej tak, abyste na něj pohodlně viděli. Následně brkněte každou ze strun postupně a pozorujte pohybující se ručičku na zapnuté ladičce. Ručička se měla zastavit uprostřed. U některých ladiček se barva displeje změní, když je tón naladěn správně. Nejčastěji se barva změní na zelenou.

Dalším krokem je naladit druhou strunu. Opět brkněte strunu, sledujte pohybující se ručičku a ujistěte se, že se zastaví uprostřed. Pokud to není případ, pak naladění opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Naladit třetí strunu je stejný proces jako u předchozích. Pozorujte pohybující se ručičku a zastavte ji uprostřed.

Čtvrtá struna by měla být naladěna stejně jako předchozí tři. Pokud je vše správně naladěno, měla by se ručička zastavit uprostřed.

Poslední strunou je struna na vršku. Je to poslední struna, kterou musíte naladit. Opět brkněte strunu a ujistěte se, že se ručička zastaví uprostřed.

A je to! Nyní máte naladěnou ladičku a můžete začít hrát. Ujistěte se, že všechny struny zní správně a můžete se pustit do hraní.

Může se stát, že se vám při naladění ladičky nezdá, že jsou tóny správné. Není to žádná věda. Zkuste si naladit ladičku ještě jednou. Pokud to nezabere, můžete se obrátit na odborníka, který vám s naladěním rád pomůže.

Vypadá to, že už jste se naučili zapnout ladičku. Nezapomeňte, že ladička by měla být naladěna pravidelně, abyste mohli hrát na svou ladičku bez váhání. Nezapomínejte na to, že správné naladění je základním předpokladem pro krásné hraní.

Napsat komentář